Konverents maaelupoliitikast

8. ja 9. juunil toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus konverents “Maaelupoliitika rakendamine uutes liikmesriikides – konkurentsivõime ja jätkusuutlikkus”.
Konverentsi korraldab Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös Euroopa Majandus ja Sotsiaalkomitee, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoniga. Ürituse avab Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm, tervitusteks saavad sõna president Arnold Rüütel ja Tallinna linnapea Jüri Ratas. Järgneb päevakohane ettekanne põllumajandusminister Ester Tuiksoolt.
Konverentsi eesmärgiks on läbi arutada EL maaelupoliitika olulised aspektid uute liikmesriikide eripärasid silmas pidades ning aidata kaasa seeläbi tasakaalustatud maaelupoliitika rakendamisele Eestis ja teistes uutes EL liikmesriikides.
Ülevaate Eesti ja lähinaabrite maaelu ning põllumajanduse arengust teeb Jaan Leetsar, Talupidajate Keskliidu ootustest maaelupoliitikale räägib Arvo Veidenberg ning Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliidu seisukohad on EPTL-I esimehe Kalev Kreegipuu ettekande teema.

blog comments powered by Disqus