Kontserdid koos vilistlastega

Flöödiõhtu 25. jaanuaril on käsil oleva kontsertide sarja esimene kontsert, kus astuvad üles nii kooli flöödiõpilased kui ka õpetajad. Järgmise kontserdiga 3. veebruaril tähistatakse ühtlasi kooli esimese ja kauaaegse direktori ning Põltsamaa puhkpillimuusika suurkuju Voldemar Lemmiku 95. sünniaastapäeva. Selleks puhuks on paanitud puhkpillimuusika õhtupoolik “Algajast professionaalini”, mis lõpeb kontserdiga. Kontserdil esinevad nii kooli tänased tublimad puhkpilliõpilased kui ka vilistlased, kes praegu on muusika alal õppimas kõrgkoolis või keskastmes. Need on Peep Gera?t?enko, kes õpib Eesti Muusikaakadeemias trompetit, Helsingi Polütehnikumis saksofoni eriala omandav Danel Aljo ning kolm Georg Otsa muusikakoolis edasi õppivat noormeest – Märt Ääremaa saksofonil, Taavi Otsus tromboonil ja Argo Vals tuubal. Ühtlasi meenutatakse sellel kontserdiõhtul Voldemar Lemmikut, kes nüüd juba mitu aastat puhkab Tallinnas Metsakalmistul.

Kammerorkester on tagasi

Muusikakooli kammerorkester, kelle esinemist on mitmel aastal nauditud nii oma linnas kui ka kaugemal, tegi vahepeal mängimises pausi. See-eest asus kuulajaid rõõmustama sümfoniettorkester. Nüüdseks on kammerorkester otsustanud taas koos käima hakata. Harjutamis- ja esinemisvõimalusi jätkub mõlemale orkestrile.

Sümfoniettorkestril Urmas Mägi juhatusel seisab õige pea ees kontserdireis Lätimaale Skrundasse ja Kuldigasse. Kammerorkestril Hiie Taksi juhatusel on aga 12. märtsil muusikakoolis kavas pealelõunakontsert. Selleski on solistidena oodata kaasa tegema kahte Eesti Muusikaakadeemias tudeerivat kooli vilistlast – Anne Ilvest vioolal ja Marju Villakut viiulil.

Nende kahe ülesastumise vahele mahub veel kammerorkestri ja löökpillieriala õpilase Heigo Rosina etteastumine Tartu Ülikooli aulas regiooni muusikakoolide kokkusaamisel, kooli noortekoori esinemine Reet Sesteri dirigeerimisel kultuurikeskuses vabariigi aastapäevakontserdil jne.


VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus