Konstaabel Üllar Kiisler eelistab vaheldust nii tööl kui puhates

“Just nii, minu tööpiirkonnaks on Põltsamaa vald. Konstaabli ametis olen seal suhteliselt värskelt ? alates käesoleva aasta veebruarist. 1989. aastal lõpetasin praeguse Jõgeva Ühisgümnaasiumi. Kohe pärast seda tegin sisseastumiseksamid Tallinna Miilitsa Erikeskkooli Nõmmel. Kahe aasta pärast asusin tööle Jõgeva linna konstaablina. Tegevus on vahepeal olnud väga mitmekülgne ja kirev,  jõudsin pidada isegi kohtutäituri ametit. Praegusele ametikohale tulin aga patrullist. Kuna töönäitajad olid head, tegi vanemkomissar ettepaneku asuda Põltsamaa valla konstaabli ametikohale. Otsustasin koha vastu võtta.”

Kuidas Sa üldse politseinikuameti kasuks otsustasid? Kas oli ka muid mõtteid?

“Otsus ei tulnudki väga raskelt. See oli selline juba keeruline aeg, kus Eesti poisid Vene sõjaväkke enam eriti ei kippunud. Eelpool nimetatud kooli valisin sellepärast, et sealt sai keskastme juristi diplomi ja ka töökoha. Keskkooli ajal sai käidud ka tuletõrjeringis. Üksvahe oli mõte minna isegi tuletõrjekooli, mis toona asus Poola piiri ääres Lvovi linnas. See variant langes siiski ära, sest Tallinn on kodule ikkagi sootuks lähemal.”

Oled Sa oma suhteliselt uues ametis kohanenud? Kas oled märganud ka Põltsamaa valla eripärasid?

“Oma tööga olen küll kohanenud, kuid kui Jõgeval oli kõik teada ja linnaelanikud tuttavad, siis praegu on siin piirkonna rahvas osaliselt võõras. Piirkond on suur ja külad laiali. Aga usun, et ka see probleem on peagi ununenud. Seda ma ei oskaks küll välja tuua, et piirkonnas mingeid erilisi eripärasid oleks. Pigem arvan, et probleemid on ikka kõikjal sarnased.”

Kas kontakti leidmine kohalike elanikega on lihtne, kas ollakse avatud ja räägitakse meelsasti oma muredest?

“Kui mul kabinetis paberitööd ei ole, liigun kindlasti piirkonnas ringi. Tutvun oma valduste ja inimestega suhtlemise eesmärgil. Väga sageli tulevad inimesed ise oma muredest rääkima, kui politseivärvides autot seismas näevad. Usun, et see on oluline ? näidata ja anda mõista, et oled kodanike jaoks olemas. Samuti külastan oma piirkonna koole, suhtlen õpetajatega, räägime muredest.”

Mis aitab Sul ennast pärast pingelist tööaega taas koguda ja lõõgastuda?

“Armastan väga raamatuid lugeda, kui tööst aega üle jääb. Samuti meeldib väga tsikliga sõita. Võimalikult palju aega püüan veeta pere keskel ? mul on kaks toredat poega ja tütart, nendega tegelen. Spordist, mis nagunii mu elukutse juurde kuulub, pean samuti lugu. Meeldib ujumine ja jalgrattasõit, kalapüük.”

Praegu on väljas juba suur sügis. Mis emotsioone see Sinus tekitab?

“Lemmikaastaajad on kevad, suvi ja sügis. Viimane just eriti ? hea vaheldus pärast kuuma suve ja enne külma talve. Sügis meeldib ehk ka sellepärast, et sellesse aega jääb mu sünnipäev.”

Vastuvõtuajad:
Adavere Põhikool – teisipäeviti kella 9 – 10
Lustivere Põhikool – kolmapäeviti kella 9 – 10
Esku Lasteaed-Algkool – neljapäeviti kella 9-10
Tel: 523 5097

blog comments powered by Disqus