Konstaabel Sergei Vesnuhov tunneb põliselanikuna Jõgeva olusid

Oled Jõgeva konstaablijaoskonna konstaabel ja Su teenindatav piirkond on Jõgeva linn. Kuidas Sa politseisse tööle sattusid ja mis ajast ametis oled?

Ametis olen alates 25. veebruarist sellel aastal. Politseikooli astusin 2004. aasta veebruaris ja 17. märtsil sain kätte kooli diplomi. Seega olen tänaseks juba kaks nädalat täieõiguslik politsei ridadesse kuuluja ja valmis teenindama oma piirkonda. Praktikat alustasin Jõgeva politseijaoskonnas juba kooli ajal, siis käisin patrullis, töötasin arestimajas jne.

Enne politseikooli astumist töötasin peaaegu viis aastat aktsiaseltsis FALCK, seal sai täidetud erinevaid ülesandeid ? objekti valve, patrull, inkassaator.

Kas senimaani on Jõgeval üldse olnud kaks konstaablit? On teie ülesanded omavahel kuidagimoodi jagatud ja kas tegutsete mõne juhtumi puhul ka koos?

Siiani on Jõgeva linnas olnud ainult üks konstaabel. Ja kuna piirkond on suur, 6200 inimest, siis kahtlemata on kahekesi piirkonda hallates ülevaade olukorrast parem. Töö meil omavahel selles mõttes jaotatud ei ole, et kummalgi on oma konkreetsed teemad. Teeme nii, kuidas ülesanded parasjagu jooksevad. Ja klapp on õnneks omavahel hea.

Algajana vajan loomulikult kogenuma juhendamist. Põhiliselt ongi tingitud koos töötamine just sellest. Siiamaani pole selliseid suuremaid juhtumisi küll olnud, mille lahendamisel oleks vaja kahte konstaablit. Kuna töötame piirkonnas koos, siis kursis oleme teineteise tegemistega ikka.

Kuidas oled selle lühikese ajaga oma piirkonda sisse elanud?

Et olen ise ka linna põliselanik, oskan siin toimuvas ehk rohkem kaasa rääkida. Enda puhul pean kindlasti suureks plussiks ka seda, et olen töötanud turvafirmas. Seetõttu on olemas ülevaade linnas toimuvast. Usun, et olen paljudele ka juba seetõttu tuttav ja potentsiaalsed kurikaelad teavad mind.

Sellel aastal on politsei prioriteediks alaealised ja varem on lehes juttu olnud ka nendega seonduvatest muredest. Milliseid probleeme Sa aga ise lisaks sellele oled ametis oldud aja jooksul märganud?

Tegelikult on igapäevatöös loomulikult erinevaid üksikuid juhtumeid, mida ühe sõnaga kokku võtta ei saa. Sagedased on pisivargused kauplustes, samuti telefonide vargused. Tuletan inimestele meelde, et oma asjadel tuleb ikkagi silm peal hoida. Üldistada saab mingil määral ehk perevägivalla juhtumeid. Neid esineb samuti ja siinkohal tahan inimesi julgustada sellistes olukordades kindlasti politsei poole pöörduma.

Millega Sa tegeled siis, kui tööpäev on lõppenud ja ukse oma selja taga õhtul kinni paned?

Aktiivselt tegelen spordiga, täpsemalt judoga ja olen Tartu Spordiklubi ZEN liige. Kaks korda nädalas käin Virtuses ise trenni tegemas ja treenin ka teisi. Aastas kuulub minu programmi kaks-kolm võistlust, lisaks sellele osalen ka politsei judomeistrivõistlustel. Tulemuste üle ise küll ei nurise.

Lisaks sellele tegelen practical-laskmisega. See on strateegiamäng. Erinevate märkidega taktikaline rada nõuab nii kiirust kui ka mõtlemist. Suvel kihutan tsikliga, käin kalal, veedan aega sõpradega.

Tel: 776 8492, GSM: 508 2715

Klaire Ründva

blog comments powered by Disqus