Kõnnujõel tehakse jürituld ja peetakse laata

 

Laupäeva, 23. aprilli keskpäevaks on Kõnnujõe turismitallu oodatud kõik, kel midagi müüa on, ja loomulikult ka need,  kes ostmisest huvitatud, sest siis algab jüripäeva laat.

Talu perenaise Merle Lombi sõnul tähistatakse laada ja õhtuse simmaniga lume ja talve lõplikku minekut ja ka küüslauguköögi hooaja algust.

“Laadal pakume mitmesuguseid küüslauguga maitsestatud sööke-jooke, kuid olemas on ka tavaline menüü. Saab sooja pannirooga ja mitut sorti liha, ei puudu küüslauguviin ja -jäätiski,” lubas Merle, kes  enda sõnul toitlustajana juba aasta küüslaugu- ja kartulikööki esindanud on.

Müüjaid on laadale registreerunud üsna arvukalt ja nad toovad kaasa vaipu ja patju, puidust käsitööesemeid, linaseid rõivaid, mänguasju, õhupalle, kalastustarbeid ja palju muud vajalikku ja huvitavat. Isegi küülikutega on lubatud kohale tulla.

Lettidelt ei puudu ka söödav kraam: sink, vorst, maiustused astelpaju- ja kasemahl ning kindlasti midagi veel.

Laadapäeva juht Jüri Ööpäev ehk Rein Annuk tutvustab jüripäeva kombestikku ja kutsub õigel ajal järgemööda lavale esinejad — koduvalla Tabivere isetegevuslased.

Kell kuus õhtul süüdatakse jürituli ja algab simman, kus mängib tantsuks ansambel MaMa. Et pillimehed on kaugemalt kutsutud, tuleb tantsuhimulistel oma kukrust neli eurot loovutada.

Kõnnujõe külla on Tabivere alevikust 10, Tartust 32 ja Jõgevalt 35 kilomeetrit. Kui näiteks Tabivere poolt tulija üle Koogi silla jõuab, tuleb tal pöörata vasakule. Umbes kolme kilomeetri kaugusel ongi talu, kus laupäeval sooja aastaaja avapidu peetakse. Esimest korda sinnakanti sattujat aitavad ka viidad.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus