Konkursil Ajujaht jõudis VooreMET 30 parema hulka

2017. aastal loodud ettevõte VooreMET, mis alguses pakkus äriideede konkursile Ajujaht välja vastavalt klientide vajadustele ja nende juhiste järgi valmistatud põllumajandusseadmed, muutis vahepealse aja jooksul põhjalikult oma ideed.


„Vahepealne aeg kulus kursustele,“ ütles ettevõtte juht Eero Merisalu. „Sel ajal mõistsime, et meie peamise eesmärgi, põllumajanduse tootlikumaks muutmise saavutamiseks on vaja paremaks teha pigem juhtimissüsteem ja sellele kaasa aitavat tarkvara asusimegi looma.“ Meeskonda tulid juurde elektroonikainsener ja tarkvaraarendaja.

VooreMET FUME-iga liidetakse põllumajandusettevõttes kasutuses olevad masinad kokku ühte mobiilirakendusse, kus põllumees saab näha tehtud töödele kulunud kütusekulu reaalajas või pikema aja vältel. Selle põhjal on ettevõtjal võimalik teha põhjendatud otsuseid näiteks põldude uuendamiseks, masinapargi valikuks, sõidustiilide ja tööparameetrite muutmiseks, samuti vajadust seadeldis välja vahetada või inimene ümber koolitada.

Sel nädalavahetusel selgub 10 paremat ideed. Kuidas ideel läheb, on iseasi, kuid oma väljatöötatud seadmeid ja detaile toodab VooreMET nagunii. Samuti jätkab teenusena põllumajandustootjatele vajalike seadmete ja lahenduste väljatöötamist just konkreetse ettevõtte jaoks. Edasi lähevad nad ka konkursile esitatud tarkvaraarendusega ning otsivad koostööpartnereid aktiivsete põllumeeste seast, et masinapargi haldustarkvara FUME kataks ka nende vajadused ja ootused.

Oma ettevõtte kohta ütles Merisalu, et ladu ega töökoda neil polegi, seadmed toodetakse allhankijate, Palamuse AO Metalli-s ja Tartus Torm Metall OÜ-s ning tarkvaraarenduseks pole samuti veel kontorit vaja.

Ajujahi telesaateid on TV3-s võimalik vaadata aprillis ja mais.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus