Konesko sai uue võimsa tööpingi

Põltsamaal kraanadetaile valmistavas Konesko tehases valmis kaheksasaja ruutmeetrine juurdeehitis, kuhu toodi kevadel Lõuna-Koreast üheksakümmend tonni kaaluv tööpink, mis võimaldab valmistada pikemaid ja suuremaid kraanadetaile. Ettevõte investeeris tootmisse Põltsamaal 22 miljonit krooni.

Alanud on töötajate täiendav kahenädalane koolitus, inimesed on esmase koolituse saanud Lõuna-Korea valmistajatehase inseneridelt. Lõuna-Korea tehase esindajad käisid Põltsamaal pinki kokku panemas, selle töö käigus oli neile abiks Konesko tehniline personal, kokku kolm inimest. Taolise koostöö tulemusena saime parima võimaliku pildi seadme ehitusest, mis on meile väga vajalik seadme hilisemaks hoolduseks. Kaks operaatorit said väljaõppe hiljem, kui seade oli kokku pandud. Operaatorite koolitajaks oli Soome vastava ala spetsialist. Uue tööpingiga hakkab esialgu tööle kaks inimest,” rääkis Konesko tegevjuht Tauno Suitsberg.

Tema sõnul kasutab ettevõte vabanenud ressursse teiste toodete valmistamiseks.

Koneskol on Põltsamaal praegu tootmispinda 8800 ruutmeetrit. Ettevõte saadab oma toodangu tellijatele Soome, Saksamaa ja Prantsusmaa vaheladudesse, seal see komplekteeritakse ja saadetakse edasi lõppkliendile. Kõige kaugemad paigad, kuhu Koneskos valmistatud kraanadetailid seni on läinud, on Hiina ja Ameerika. Firma toodangust läheb ekspordiks umbes 99 protsenti. Konesko toodangut müüb rahvusvaheline kontsern Konecranes.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus