Kolmes omavalitsuses tervitati noorimaid elanikke

 

Möödunud reedel korraldasid Põltsamaa linna ning Tabivere ja Pala valla omavalitsused pidulikud vastuvõtud lõppeval aastal sündinud lastele ning nende vanematele. Selleks sündmuseks on nendes kolmes piirkonnas välja kujunenud pikaajalised traditsioonid.

Põltsamaal sündis tänavu teisel poolaastal neliteist last. Linnapea Jaan Aiaots ja linnavolikogu esimees Margi Ein kutsusid nad vanemate seltsis pidulikule vastuvõtule Jõgevamaa Keskraamatukogu saali. Kõikidele lastele kingiti medal “Sündisin Põltsamaal”, millele graveeritud lapse nimi ja sünnikuupäev.

“Selle medali kinkimine on meie linnas pikaajaline, juba enne Eesti taasiseseisvumist alguse saanud traditsioon, mis on tänaseni elujõuline. Aastaid on pisematele linnaelanikele pühendatud sündmuse korraldamisel põhiliseks vaevanägijaks olnud linnasekretär Tiia Vahter,” rääkis linnapea. Tema sõnul on aga sündivus Põltsamaal kahjuks vähenenud. Muusikalise tervituse pisematele põltsamaalastele ning nende emadele ja isadele tõid lasteaia “Tõruke” lapsed.

Kingitused ka Lumeroosi vanaemadelt

Tabivere vabaajakeskusse oli vallavanema vastuvõtule kutsutud kaheksa 4.  aprillist kuni 31. oktoobrini sündinud last ja nende vanemad. “Seekord olid kõik uued ilmakodanikud tüdrukud. Ühes peres sündis kolmas, neljas teine ja kolmes esimene laps, ” ütles vallavanem Riina Jääger.

“Traditsiooni kohaselt kinkisime lastele valla sümboolikaga taldriku ning sel aastal esimest korda ka kenad papud. Need kudusid tublid vanaemad seltsingust Lumeroos. Vallavalitsus maksab lastele ka 127,82 eurot sünnitoetust, ” lisas ta.

“Paraku on meie vallas sündide osas tendents vähenemisele, iive on kokkuvõttes ikkagi negatiivne, ” nentis vallavanem.

Palal lapsi mullusest rohkem

Pala vallas peeti lõppeval aastal sündinud seitset last — kolme poisi ja nelja tüdrukut — ning nende emasid- isasid meeles kultuurimajas. Kokkusaamise ettevalmistajaks ja läbiviijaks oli  vallavalitsuse vanemsotsiaalspetsialist Inga Jegorova. Õnnelikud pered said kingituseks jõuluteemalised meened. Laulis Anna Haava nimelise Pala Kooli tütarlasteansambel. Enamasti on sel üritusel kõne pidanud vallavanem Jozsef Weinrauch, kes aga tänavu vastuvõtule tulla ei saanud. Koosolijate poole pöördus kõnega vallavolikogu esimees Ene Toom, kes kinnitas, et iga beebi on tõeline ime. Eriline rõõm oleks aga sellest, kui neile ka veel õdesid ja vendi sünniks.

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt” lang=”ET”>Ene Toomi sõnul on sündivus Pala vallas ka veidi kasvanud, sest aastal 2011 sündis siin uusi ilmakodanikke viis. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus