Kolmekümnenda Lutsu preemia saab Gert Kiiler

Oskar Lutsu huumoripreemia žürii otsustas oma üleeilsel koosolekul, et tänavu saab rahvakirjaniku nime kandva stipendiumi vormis preemia ajakirjanik ja stsenarist Gert Kiiler. Tal on au olla huumoripreemia kolmekümnes laureaat.

Žüriile esitati seekord vaagimiseks kolmteist kandidaati, kelle hulgas oli nii nalja kirjutajaid kui ka nalja esitajaid. Seekord jäi peale nalja kirjutaja.

Viimasel ajal on Kiiler Eesti telepublikut naerutanud eelkõige Eesti Televisioonis näidatava telesarja “ENSV” vahendusel: ta on üks selle sarja stsenariste. Tema koostööpartner Villu Kangur sai Oskar Lutsu huumoripreemia omanikuks kolm aastat tagasi. Varem on Kiiler kirjutanud seriaalide “Hajameelselt abielus” (samuti koostöös Kanguriga) ning “Pehmed ja karvased” käsikirja.

Kui žürii oli oma valiku teinud, võttis koosolekut juhtinud Valdi Reinas MTÜ-st Sokuturi kohe Gert Kiileriga ühendust. Laureaat võttis uudise talle huumoripreemia määramisest vastu siira rõõmu ja muheda rahuloluga. Preemia antakse üle täpselt rahvusvahelisel naljapäeval, st 1. aprillil. Kellaaeg on veel selgumas.

Oskar Lutsu huumoripreemia stipendiumi annab välja MTÜ Sokuturi koostöös Jõgeva vallavalitsusega ning stipendiumi summa pannakse kokku rahva annetustest. Annetused on oodatud MTÜ Sokuturi arveldusarvele nr EE831010220061135014 SEB Pangas. Annetused on tulumaksuvabad, kui lisate selgituseks märgusõna “Annetus”. Lisainfot saab telefonilt 511 2612 (Ave Unt).

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus