Kolme küla kanged Saare mõisa ürdiaias.

Riigilipp uhkelt kõigi ees ja sadakond inimest joondunud külade siltide taha, marsiti puhkpillihelide saatel mõisapargist ürdiaeda.

Mõtte algatajad – Uno Arula, Vello Päll ja Hillard Puusepp heiskasid lipulaulu saatel

lipu ja pidulikud tervitussõnad lausus vallavanem Jüri Morozov.

Sõbralik pere

Et tegemist oli kolme küla kokkutuleku esimese katsega, siis programmi käivitudes muutusid algselt veidi kohmetud ja pisut võõristavad inimesed julgemaks ja rõõmsamaks.

Laululaps Marta Arula rõõmsad lastelaulud , “laulge kaasa” rahvalikud laulud ansambli Teine Mees saatel, tegid kolme küla rahvast ühise sõbraliku pere.

Huvitavaid fakte ja põnevat peamurdmist andis viktoriin, mille koostas Vello Päll.

Nooleviske võistlusel lastele pakkusid konkurentsi nii isad-emad kui ka vanaemad- vanaisad. Loomulikult jagus diplomeid nii suurtele kui väikestele.

Mis aga liidaks paremini kui ühine supisöömine, mille peakokaks vallavanem isiklikult! Aitäh kokale!

Pabermütsid ja ajaleheriided

Päev jätkus päikeselõõsas pabermütside voltimise ja ajaleheriiete vormimisega modell Jüri Puusepale ja jalakeerutusega aiamurul.

Mitmete ühislaulmiste, jutuajamiste ja tutvuste sõlmimistega küladepäev lõppes ühisringis rahvalike mängudega – no kes siis ei teaks rukkilõikamise, kui ka toreda tädi tantse!

Aitäh tegijatele, aitäh kohaletulijatele! Oli ilus päev koos kolme küla noorte ja vanadega, nii kohalike külainimeste, kui ka kaugemalt tulijatega, kellede juured just nendes külades.

Kokkutuleku pildid asuvad veebiaadressil http://www.hot.ee/saare2005 ja

videohuvilistel tuleks kontakti võtta e-posti aadressil Andres.Loorand@pala.ee

PIRET ARULA

blog comments powered by Disqus