Kolme kooli lõbus tutvumislaager

“Laagri ideeks on eelkõige laste omavaheline tutvumine. Luua lapsed lähevad ju tulevikus Palamusele kooli ja võib-olla Kaareperestki mõned,” ütles Luua algkooli õpetaja Imbi Ivask. Seepärast ongi hea, kui üksteist ennem tuntakse. Laager on lastele selleks kõige parem võimalus.

Peale laagri pidulikku avamist hakkaski õige laagrielu pihta. Kõigepealt püstitati Luua dendroparki telgid. Ülejäänud päeva sisustasid metsanduskooli õpetajad. 45-minutilistes tundides õppisid lapsed mitmesuguseid puid, põõsaid ja taimi tundma, tegid tutvust metsatöömasinatega, õppisid tundma erinevaid kalu ja käisid topiseid vaatamas. Õpetaja Imbi Ivaski sõnul oleks metsanduskooli õpetajatel lastele palju rohkemgi õpetada, kuid 45 minutist jääb väheks ja nii noored õppurid ei jaksa pikemalt kuulata. 

Ülejäänud pärastlõuna sisustati orienteerumismänguga. Teguderohke päev lõpetati lõkkeõhtuga, kuhu olid külalisteks kutsutud päris esimese laagri tegijad. Laagri idee on Imbi sõnul pärit Aarne Tegelmannilt ja Urmas Pajult.

Põnevaid ettevõtmisi jätkus ka teiseks laagripäevaks. Päeva alustati  ekskursiooniga Saarele Kalevipoja muuseumi ja tehti tutvust Kratiküla krattidega. Pärast lõunat algasid Luua staadionil põnevad spordimängud. Laagrilised  jagati nelja rühma,  igaühel erinev värv. Rühmad pandi kokku  nii, et võõrad omavahel paremini tuttavaks saaksid. Päeva lõpetas taas lõkkeõhtu, kuid seekord disko ja stiilipeoga. Õpilastele oli antud ülesandeks teha ennast mõneks Anderseni muinasjutu tegelaseks. See oligi paljude laste jaoks kõige põnevam. “Ootan kõige rohkem õhtut, sest siis on stiilipidu, mina olen seal Pöial-Liisi,” ütles Kaarepere koolis õppiv Agnes.

Laagri viimasel päeval läbisid lapsed Ene Vaiknemetsa käe all esmaabikursuse ning seejärel tegid väikese ekskursiooni ka oma telkimisplatsil dendropargis, et ka sealseid puid ja põõsaid tundma õppida.

Tutvumislaagrit korraldavad kolm kooli kordamööda. Kaarepere Põhikool teeb oma laagri tavaliselt Kaareperes,  ülejäänud kaks kooli aga Luual. Varem telgiti Luua pargis,  viimased kolm aastat aga dendropargis.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus