Kolmas Saadjärve Sügisjooks suvises leitsakus

Möödunud laupäeva keskhommikul läkitati Tabivere mõisapargist ümber Saadjärve kulgevale  16, 5 kilomeetri pikkusele teele 66 jooksjat ja 56 kepikõndijat. Staadionil lippasid  aga jooksuringe  üheksasse võistlusgruppi jagatud lapsed — kolmeaastastest viieteistkümnesteni. Toimus III Saadjärve Sügisjooks.

 

Idee korraldada just septembrikuu teisel poolel, kui ümber Saadjärve viivalt maanteelt Vooremaa värvikirevate puudega maastikule imelisi vaateid avaneb, taoline rahvaspordiüritus, tekkis ülemöödunud aastal aktiivsetel rahvasportlastel, kes treenimise mõttes ennegi seda rada läbinud olid.

Esimesel sügisjooksul aastal 2008 osales 21 jooksjat ja vaid kaks kepikõndijat, lastele korraldati aga pargis orienteerumismäng.  2009. aasta sügisel oli nii jooksjate kui kepikõndijate arv märgatavalt kasvanud ja ringi ümber järve tegi 38 jooksjat ja 32 kepikõndijat. Lapsed lippasid võidu pargis.

Nii esimese kui järgnevate jooksude peakorraldaja on olnud MTÜ M.A.R.S.S., toetudes Tabivere Rahvaspordiklubile ja mitmetele sponsoritele.

Mida kujutab endast see salapärase nimega MTÜ, sai päritud ühelt asjaosaliselt Risto Metsalt.

„Nime on ühing saanud asutajaliikmete eesnimetähtedest, selle taga peituvad Merike Rekor, kellelt pärineb ka MTÜ loomise idee, Andrus Rannat, Risto Mets, Siivi Põldots ja Silver Urbas.

Meie kõige suurem ettevõtmine ongi seni olnud Saadjärve sügisjooksude korraldamine, aga oleme toetanud ka laste matku ja spordiüritusi,” rääkis Risto Mets, kelle sõnul lõi lisaks nimetatud viiele  jooksu korraldamisel kaasa veel kümmekond vabatahtlikku.  

„Tänavu oli jooksjaid  juba üle 60 ja kõndijaid üle 50 ning staadionil võistles enam kui 30 pisikest ja pisut suuremat jooksjat. Osalejaid on olnud mitmelt poolt üle vabariigi, Saadjärve Sügisjooks on kirjas ka Eesti Kergejõustikuliidu kalenderplaanis. Ettevõtmisel on kahtlemata võimu kasvada, aga eelistame praegu siiski sellist väiksemahulist rahvaspordiüritust,” rääkis Risto Mets, tunnistades, et kui jooksjate arv  peaks veelgi suurenema, on tarvis ka rohkem abijõude.

Et laupäeval ilm tõeliselt suviseks pöörab, ei osanud ette arvata küll ükski ümber Saadjärve kulgeja. Peamine märksõna  muljete jagamisel oli  vaatamata joogipunktide olemasolule janu; neil, kes tuuletõmbekartuses riietusele liiga suurt rõhku pannud olid, ka palavus.

Jooksjate paremusjärjestus on kirjas ka võistluse korraldajate koduleheküljel www.marss.ee 

III Saadjärve Sügisjooksu  esikolmik

1. Viljar Vallimäe 00:54:16 

2. Tõnis Juulik 00:55:57 
3. Mart Andreson 00:59:03 
 

Parim naisvõistleja oli üldjärjestuses 14. tulnud Liina Luik ajaga 01:06:51 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus