Kolmas Kuperjanovi retk tuleb tuleva aasta 3. märtsil

Kaitseliidu Jõgeva maleva staabis kokku saanud korralduskomitee otsustas, et järgmine ehk arvult juba kolmas Kuperjanovi retk tuleb tuleva aasta 3. märstil.

Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik Tarmo Laaniste ütles, et kokku oodatakse inimesi osalema 600-700, kuid neid võib tulla ka rohkem. “Kui tänavu oli osalemas ligikaudu 500 inimest, siis tuleval aastal võib tulla ka rohkem kui 700, igal juhul peame selleks valmis olema ning veidi rohkem suppi ja teed varuma,” märkis ta. Laaniste kinnitusel näitab suurem osalejate arv ainult ürituse kasvavat populaarsust ning sedagi, et inimestele meeldib värskes õhus matkata.

Korralduskomitee otsustas, et registreerimine tuleb enne starti Puurmani tõllakuuris. Esimese kontrollpunkti sisustab politsei, kohal on lõvi Leo. Ülejäänud kontrollpunktid jäävad samas järjekorras nagu käesoleval aastal ehk siis teises Kaitseliit, kolmandas Kuperjanovi pataljon, neljandas päästeamet ning viienda sisustab keskkonnaamet.

Naiskodukaitse teeb matkalistele supi ja tee valmis ning see tuuakse kohale.

Tarmo Laaniste sõnul otsustas korralduskomitee parandada liiklusohutust asfaldil, väljas peaksid olema hoiatavad sildid, et inimesed on teel. Samuti tulevad tema sõnul trassile sildid, kui palju lõpuni on jäänud.

Kindlasti vajab head korraldamist osalejate transport starti. “Me saime tänavu hästi hakkama, kuid peame tekitama võimaluse Puurmani tagasi viia need inimesed, kes mingil põhjusel ei tea, et autod tuleb eelnevalt Tabiverre jätta. Meil oli käesoleval aastal neid, kes polnud juhendiga tutvunud ning avastasid alles Tabiveres retke lõpetades, et auto jäi Puurmanisse. Siis tekkis küsimus, kuidas saada tagasi auto juurde. Pidime organiseerima ühe veoauto, kes inimesed Puurmanisse viis,” tõdes Jõgeva maleva pealik. Tema sõnul sõidab viimaste retkeliste taga auto, mis korjab peale katkestajad ja need, kes on viga saanud.

Kõik noorkotkad ja kodutütred olid tänavusel retkel üllatavalt tublid. Kahjuks läksid paljud aga alt just jalatsite valikuga, mistõttu tuli katkestada, sest veriste jalgadega polnud enam võimalik edasi liikuda. Tarmo Laaniste sõnul tuleb inimestele kindlasti südamele panna, et kontrollpunktides on olemas meditsiiniline teenindus ning keegi ei peaks kannatama ja veriste jalgadega finiši poole rühkima. “Ei ole vaja asjatult kannatada. Kui saabas hakkab hõõruma, siis tuleb ikkagi jalad võimalikult kiiresti plaasterdada. Mitte mingil juhul ei tasuks aga matkale panna jalga uusi saapaid. Ikka korralikult sissekäidud jalats on see, millega nii pikale matkale minnakse.”

Laaniste sõnul on kõik toetajad samad ning koostöö sujub väga hästi. Plaanis on siduda retk Eesti Vabariik 100 sarja üritustega.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus