Kolmapäeval avati Jõgeva spordikeskuses kaheksas rahvusvaheline kabeturniir Jõgeva 2017

Rahvusvahelise kabeturniiri avasid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kabe maailmaorganisatsiooni (IDF) president Vladimir Langin, Eesti kabeliidu president Tarmo Tulva ja Jõgeva linnapea Raivo Meitus. Kabeturniiri avamiseks tegid Vladimir Langin ja Viktor Svjatõšev kabenuppudega sümboolse avangu. Pärast kolme kiiret käiku leppisid osapooled viigiga.


“Mul on Viktoriga raske mängida – tean, et ta on tuntud maletaja,” muheles Langin. Maavanem kinkis osalejatele Jõgeva maakonna kaardiga “õppešokolaadi”, nii saavad võistlejad Jõgevaga tutvust teha ning maiustades mõtlemise erksa hoida.

Kabe maailmaorganisatsiooni presidendi sõnul on Jõgeva kabeturniir suurepäraselt korraldatud ja siin osalevad tugevad kabetajad. Langin kiitis Eesti mängijaid, kes on erinevatel turniiridel näidanud kabemängus kõrget taset. “Jõgeva kabeturniir on nii kuulus ja populaarne, et toimub rahvusvahelise föderatsiooni egiidi all,” sõnas ta tunnustavalt. Jõgeva kabeturniir võiks Langini hinnangul kuuluda maailma karikasarja etappide hulka. Eesti kabeliidu president Tarmo Tulva rõhutas, et Jõgeva turniirist on saanud üks maailma tugevamaid vene kabe turniire, millel on pikad traditsioonid.

Tänavu võtab kabeturniirist osa 34 Eesti ja välismaa mängijat. Jõgeval võtavad mõõtu Eesti, Läti, Leedu, Moldova, Kasahstani ja Venemaa kabetajad. Selle aasta 64-ruuduse kabe turniir on läbi aegade tugevaim. Osavõtjate seas on kolm eksmaailmameistrit: Venemaa esindaja Nikolai Struchkov, Moldova kabetaja Ion Dosca ja viiekordne Jõgeva turniiri võitja lätlane Guntis Valneris. Jõgeva rahvusvaheline kabeturniir lõpeb pühapäeval, 6. augustil.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus