Kolm lehte käivitavad ühisprojekti Kaasmaalased

Kolme väljaande – Vooremaa, Võrumaa Teataja ja Viru Prospekti — lugejad saavad 14 kuu jooksul tutvuda kahe piirkonnaga, saades aimu vastava paiga omapärast. Kõikide kirjatükkide keskmes on nende piirkondade inimesed.

Projekti kirjutasid Viru Prospekti juures tegutseva mittetulundusühingu (MTÜ) Lead aktiivsed naised. Sihtlehe Kaasmaalased eriküljed hakkavad ilmuma nii eesti kui vene keeles kaks korda kuus käesoleva aasta oktoobrist kuni järgmise aasta lõpuni. Erilehed avaldatakse ka nimetatud väljaannete veebiversioonides.

Vooremaa ajakirjanikud koostavad korra kuus ühe lehekülje jao oma maakonda tutvustavaid materjale, mille edastame Viru Prospektile ja Võrumaa Teatajale. Meie toimetusel on õigus avaldada oma lehes ka selle külje materjalid, mille me projekti kaasosalistele saadame, ja päris kindlasti me seda ka teeme.

Meie saadetud materjali tõlgib Viru Prospekt vene keelde, meie omakorda saame sellelt lehelt venekeelsed tekstid, mille Vooremaa ja Võrumaa Teataja lugejate jaoks eesti keelde tõlgime.

Kaasmaalaste leheküljele tulevad ka miniküsitlused, samuti tutvustatakse teise piirkonna lugejatele neid sündmusi, millest tasuks kaugemaltki osa saama sõita.

Kõik Kaasmaalaste külgede materjalid avaldatakse ka kõikide ajalehtede veebiversioonides.

Projekti ajal teevad ajakirjanikud kaks tutvumisreisi. Üks viib Jõgeva- ja Võrumaa ajakirjanikud Ida-Virumaale, teine Narva ajakirjanikud Jõgeva- ja Võrumaale.

MTÜ Lead sai projekti läbiviimiseks Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuselt (MISA) 28 000 eurot. Kokku toetas MISA ligi 470 000 euroga kuut meediaprojekti, mille eesmärk  on kajastada Eesti integratsioonitemaatikat.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus