Kolm eksmaailmameistrit tulevad Jõgevale

Järgmisel nädalal võõrustab Jõgeva Kabeklubi juba kaheksandat korda esinduslikku kabeturniiri “Jõgeva 2017ˮ, kus löövad kaasa tippmängijad nii välismaalt kui Eestist. Seekord saab spordihoones Virtus toimuval turniiril näha kolme eksmaailmameistri mängu, sest osavõtjate nimekirjas on Venemaa esindaja Nikolai Struchkov, Moldova kabetaja Ion Dosca ja lätlane Guntis Valneris.

Nagu kinnitas turniiri peakorraldaja Ülar Poom, on tänavune turniir varasematest suurem väljakutse ka korraldajatele. “Ettevalmistused on olnud pingelised ja tahaks loota, et kõik laabub kenasti. Kindlasti tulevad meile kasuks seniste turniiride korralduskogemused, kuid osavõtjate arvu kasv seab ka korralduslikule poolele suuremad nõudmised.ˮ

Jõgevale oodatakse ka vene kabe maailmaorganisatsiooni (IDF) presidenti Vladimir Langini, kes kinnitas siinkirjutajale, et on kuulnud Jõgeva turniirist ainult häid sõnu.

“Ma ise pole varem Jõgeval käinud ning seepärast ootan seda turniiri suure huviga. Tean, et Jõgeval on juba aastaid seda turniiri hästi korraldatud ja minu arvates on aeg muuta see maailma karikasarja üheks etapiks. See on kahtlemata korraldajatele suur väljakutse, kuid pole kahtlust, et te saate sellega hakkama,” avaldas Langin arvamust.

Sel nädalal Sankt-Peterburi turniiril viibiv Langin tundis rõõmu, et vene kabe populaarsus maailmas kasvab. Eriti viimastel aastatel.

“Kahtlemata oleme selle nimel ka aktiivselt tööd teinud. Nii oleme jõudnud vene kabe meistrivõistluste korraldamiseni Aafrikas ja Aasias. 2018. aastal on plaanis see tiitlivõistlus läbi viia ka Lõuna-Ameerikas.

Minu siiras soov on, et varsti mängitakse vene kabet üle kogu maailma,ˮ usub Langin. Vene kabe populaarsusest ja arengust pidime pikemalt rääkima juba Jõgeval.

Praeguseks hetkeks on Jõgeva turniirile registreerunud 34 kabetajat, mida on oluliselt rohkem kui kunagi varem. Koosseis on kõva, sest Jõgeval toimuval turniiril teeb kaasa koguni kolm eksmaailmameistrit. Nendeks on vene kabe eksmaailmameistrid Nikolai Struchkov (Venemaa, 2449) ja Ion Dosca (Moldova, 2433) ning rahvusvahelises kabes maailma parima tiitlini jõudnud lätlane Guntis Valneris (2337). Siia juurde võib lisada, et turniiri kolmanda asetusega Leedu esindaja Andrius Kybartas (2419) on tulnud noorte maailmameistriks.

Väliskülalistest on kõrgema reitinguga veel Jõgeva turniiride vana tuttav Andrei Kalachnikov (Venemaa, 2355), Dmitri Melnikov (Venemaa, 2313) ja eestlaste tugevaim Arno Uutma (2301). Nagu Moldova, on esmakordselt Jõgeva turniiril esindatud ka Kasahstan, keda esindab Aleksandr Kovtun (2148).

Naistest omab kõrgeimat reitingut Tatjana Teterina (Venemaa, 2206), kellele järgnevad Antra Valnere (Läti, 2156) ja Jelena Tkachenko (Läti, 2133). Turniiril osaleb ka Eesti tugevaim naiskabetaja 64ruudulises kabes Kaari Vainonen.

Meie maakonna kabetajatest on praeguse seisuga osavõtjate nimekirjas Uno Plakk (15. asetus, 2134), Kaljo Siimer (17., 2103), Merilii Jalg (24., 2046) ja Triinu Jalg.

Naisi on 34 mängija seas 11. Turniir algab 2. augustil ning lõpeb pühapäeval, 6. augustil.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus