Kollektsionäärid kogunevad muuseumiööl Palamusele

 

18. mail peetakse Eesti ja kogu Euroopa muuseumides taas muuseumiööd. Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum kutsub seekord muuseumiöö puhul külla kollektsionäärid, et nad saaksid oma põnevaid kogusid tutvustada, teiste kogudega tutvuda ning kollektsioneeritavat materjali omavahel vahetada.

“Kollektsionääre ootame muuseumi juba keskpäevaks,” ütles muuseumi arendus- ja projektijuht Janek Varblas. “Juba praegu on teada, et meile on tulemas kollektsionääre huvitavate margi-, mündi-, märgi- ja kiivrikollektsioonidega. Oodatud on aga ka kõik teised kollektsionäärid. Kes oma kogu näitama tulla tahab, võtku minuga telefonil 776 0514 või 5560 2004 ühendust ning andku teada ka seda, kas ta vajab esemete eksponeerimiseks mingeid lisavahendeid. Mõned väikesed riiulid ja lauad oleks meil välja pakkuda.”

Loomulikult on muuseumi oodatud ka need, kes kogusid uudistada tahavad. Õhtul kell 19 jagavad aga Tartust külla tulevad Eesti Konservaatorite Ühingu liikmed huvilistele juhiseid selle kohta, kuidas köita raamatuid, parandada vana mööblit või taastada seinavaipa. Kell 22 algaval öökontserdil esitavad  Astrid Böning-Nõlvak ja Eike Vellend värskelt plaadilt “Mõisnik ja lambrine” pärinevaid lüürilisi rahvalaule.

Tänavu on muuseumihuvilistel 18. mail võimalik teha ka väike tuur mööda maakonna muuseume. Kell 16 kogunetakse Jõgevale Betti Alveri muuseumi uudistama, seejärel alustatakse aga 19-kohalise bussiga ringsõitu, mille käigus külastatakse klubi Pommiauk kodulooväljapanekut Jõgeval, Paduvere talumuuseumis asuvat Kõola kooli ja Tabivere vallamuuseumi. Lõpuks jõutakse Palamusele, kus saab  konservaatorite nõuandeid ja kontserti kuulata. Jõgeva rahvas toimetatakse hiljem ka kodulinna tagasi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus