Kollektiivides võiks saada pidu pidada

Terviseamet on oma soovitustes märkinud, et tänavused jõulupeod tuleks kollektiivides pidada vaikselt, hillitsetud tingimustes ja tõendeid kontrollides. Paljud ettevõtted, koolid, lasteaiad aga jätavad peod siiski pidamata või teevad seda tavapärasemast vaiksemalt. Mõned kavalamad ettevõtjad kasutavad praegust aega enda kasuks ära ja korraldavad näiteks maskipeo. Kui aeg on selline, miks siis mitte sellest kõike võtta.
Suuri pidusid pole poolteist aastat pidada saanud. Seda enam on lastevanematele nörritavam asjaolu, kui taaskord tuleb lapse rühma jõulupeol ukse taha jääda. Mis kõige hirmsam: oma last jõuluvana süles saab vaid videolt vaadata. Põnnid aga teatavasti kasvavad ning ühel hetkel on nad lasteaiast juba väljas ja mälestused jäävadki olemata. Nii vanemal kui ka lapsel.
Paljud kollektiivid, on need koolis, tööl või lasteaias, puutuvad üksteisega iga päev tihedalt kokku. Seda enam on mõistetamatu, miks ei saa kord aastas kokku tulla, üksteisele päriselt silma vaadata ja ehk mõne tänusõna või kingikotigi anda. Mõistlikult, kontrollitud tingimustes, kandes maski ja desinfitseerides käsi. Seejärel aga saab taaskord juba harjumuspäraseks saanud elu juurde naasta.
Poolteist aastat kodus olnud inimesed vajavad korraks aja maha võtmist ja lihtsalt olemist. See ei vähenda kuidagi vaktsineerimise olulisust. Parim, mis me üksteisele kinkida saame on mõistlik suhtumine, vaktsineeritus, mask ja desovahend. Aga seltskonnad, kes niikuinii puutuvad kokku, võiksid saada niigi raskel aastal vähemalt sel ühel päeval koos rõõmsad olla.

blog comments powered by Disqus