Kokteiliga teise nooruse sünnipäeval

Reede õhtul tähistas Tabivere rahvamajas oma kümnendat sünnipäeva karaktertantsurühm Kokteil, kes  kandis omal ajal nime Teine Noorus.

“See esimene nimi vihjas muidugi asjaolule, et me olime kõik tollal juba “üle kahekümne viie”, aga et tantsulusti jagus ja jalg oli kerge, alustasime proovide ja peagi ka esinemistega. See oli vist viie aasta eest, meie esimesel tähtsamal sünnipäeval, kui otsustasime nime muuta, sest meiega liitus Veronika, kes siis veel kahekümnestki kaugel oli. Seega poleks nimi enam täpselt paika pidanud,” rääkis trupi juhendaja Liia Koorts.

Kokteili eelistus on humoorikad numbrid, mida nende juhendaja Liia ise välja mõtleb ja lavale seab.

“Kõigepealt leian muusika, mis mul mingeid ideid tekitab, ja lõpuks sünnibki tants,” rääkis Liia, tunnistades, et kuulab uut numbrit ette valmistades läbi üsna palju lustakaid laule. Kostüümidega ei koonerdata, sest  nobedate näppudega ja ideist tulvil tantsija Rutt on alati nõus kõigi eest õmblustöö ära tegema.

Esinemas on kümne aasta jooksul käidud üsna palju, põhiliselt küll oma maakonnas, kuid kaugemalgi. Tänavu kevadtalvel kutsuti neid näiteks Räpinasse, kuid on tantsitud ka Saaremaal ja korra koguni Saksamaal Geilenkirchenis, kus asub Tabivere Gümnaasiumi sõpruskool.

Koosseis on olnud üsna püsiv, mille tingib juhendaja kinnitusel omavaheline hea klapp. Pärimisele, kas tal pole tekkinud tahtmist  rühma “värsket verd” juurde tuua, vastas Liia, et kuus liiget on tegelikult sellise trupi ideaalilähedane suurus, sest etteasted vajavad üsna lahedat ruumi. Ja kui mõnes rahvamajas on näiteks kitsuke lava, ei saa nad seal oma lopsakate seelikutega vajadusele vastavalt laiutada.

Praegu tantsivad kümneaastases Kokteilis lisaks juhendaja Liiale veel Rutt Lattik, Tiina Teder, Tiina Tegelmann, Sirje Pumper ja Veronika Täpsi.

Küsimusele, miks valis neli aastat Tabivere valla kultuuritööd juhtinud Tiina Tegelmann paari aasta eest siinses rahvamajas tegutsenud taidlusringidest kaasalöömiseks just Kokteili, vastas Tiina, et see tundus talle kõige loomuomasem, sest on kõige  lavastuslikum. 

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus