Kokkusaamised on olulised

Reedel oli Lustivere rahvamaja saal rahvast täis. Toimus tänuõhtu meie tublimatele sportlastele ja terviseedendajatele. Peaaegu kõik kutsutud olid kohal. Õhus oli pidulikkust ja elevust. Kui laval on jalgratas ja seinal uisud, siis hakkab juhtuma. Seekord sporti ei tehtud, nauditi head seltskonda, muusikat, õhtujuhi vaimukat luulevormis parimate väljakuulutamist ja maitsvaid suupisteid.
Kumb on tähtsam – kas sport või terviseedendus? Spordis koostatakse tulemuste järgi pingeridasid, terviseedenduses selliseid pingeridasid teha ei saa. Tervena elatud aastad, tervislikud eluviisid, liikumine, kõik see moodustab kokku elukvaliteedi. Meie maakonna parim mees-sportlane on Marten Liiv, oleme uhked tema üle ja elame tema võistlustele kaasa. Meie parim naissportlane Merili Jalg on kabetaja ja tema saavutused on samuti imetlust väärt.
Jõgevamaa tervist edendav tegu oli Põltsamaa Väärikate Ülikool, korraldajaks Marilin Mölder. Põltsamaa vanemaealistele mõeldud harivad loengud ja seminarid ning õppereis koostöös Tartu Ülikooliga. Üheskoos tegutsemine annab eakate elule värvi ja hoiab vaimu virge ning liidab omavahel nii inimesed ja valla erinevad kogukonnad. Aasta terviseedendaja aunimetuse pälvinud Andres Lippur on Kuremaa terviseradade hing, suusasõbrad on kursis, et kui esimene lumi tuleb, siis hakkab Andres radu tegema.
Anar Treiman töötab Adaveres kehalise kasvatuse õpetajana aastast 1976. Tema abikaasa Väino on öelnud: „Kõikides minu ettevõtmistes: treeningutes, projektide kirjutamises, võistluste korraldamises, spordiklubi paberimajanduses on toeks minu abikaasa Anar.”
Kas pole imelised inimesed? Oma töö ja vaba aja panustavad nad meie elukvaliteedi paremaks muutmisele. Aitäh neile!

blog comments powered by Disqus