Kõik, mida on vaja teada 2018 aasta taliolümpiamängudest

Alljärgnevalt võid lugeda kogu informatsiooni, mida tasub teada eelseisvate 2018. aasta olümpiamängude kohta, sealhulgas koht ja aeg, kus mängud aset leiavad:

aasta taliolümpiamängud toimuvad Lõuna-Koreas Pyeongchangis. Olümpiamängud algavad 8. veebruaril ja lõppevad 25. veebruaril 2018. Ehkki mängude avatseremoonia leiab aset reedel, 9. veebruaril, toimuvad esimesed võistlused juba 8. Veebruaril.

Pyeongchang ei ole kunagi varem olümpiamänge korraldanud, küll aga on seda teinud Soul, kus aastal 1988 toimusid suveolümpiamängud. Eelolev sündmus on Lõuna-Korea jaoks esimene kord taliolümpiamänge korraldada. Pyeongchang on maakond Gangwoni provintsis Taebaeki mägedes Lõuna-Koreas, mis asub umbes 180 km Soulist ida poole. Tänu oma kõrgusele merepinnast on Pyeongchang populaarne sihtkoht matkamiseks ja suusatamiseks. Paljud üritused korraldatakse Alpensia spordipargis, mis on osa populaarsest Alpensia kuurordist selles maakonnas.

Medaliprognoosid

Saksamaale, Norrale, USA-le ja Kanadale ennustatakse enim medaleid, igaühele keskmiselt 30-35.

Saksamaad ja Norrat arvatakse olevat põhilised konkurendid suurima kuldmedalisaagi kojutoomisel.

Statistikaagentuur Gracenote prognoosib oma virtuaalses medalitabelis, et Kanada medalisaak langeb eelmistel olümpiamängudel saadud kümnelt kullalt seekord viiele. Ennustatuste kohaselt tuleb Kanadale kuldmedaleid meeste ja naiste jääkeeglitiimidelt, vigursõitja Mikael Kingsburylt, lamelaudur Max Parrotilt ja meeste hokimeeskonnalt. Enamiku kanadalaste jaoks ongi olulisim saada taliolümpiakuld just meeste jäähokis.

Alanud  on ka võimalus panustada spordiennustus portaalis Betsafe, kus saab kaasa elada enda lemmikutele.

Maskott

PyeongChang 2018 taliolümpiamängude maskoti – Soohorangi – motiiviks on võetud valge tiiger. Valget tiigrit on juba ammusest ajast peetud Korea kaitseloomaks.

Milliseid spordialasid taliolümpial harrastatakse?

Taliolümpial võib nii individuaal- kui meeskonnavõistlustel kaasa elada kokku 15 spordialal. Mitmed neist toimuvad mäenõlvadel: mäesuusatamine, Alpi kahevõistlus (kiirlaskumine+slaalom), murdmaasuusatamine, vigursuusatamine, kahevõistlus (hüpped+murdmaa), suusahüpped ja lumelauasõit. Ülejäänu toimub jääl: jääkeegel (kurling), bobisõit, iluuisutamine, hoki, kelgutamine, lühirajauisutamine, skeletonisõit ja kiiruisutamine.

Nende 15 spordiala piires toimub 102 tiitlivõistlust, kus sportlastel on võimalik oma riigi jaoks võita kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid. 2018. aastal on võetud kavva kuus uut võistlusala. Nendeks on meeskondlik Alpi kahevõistlus, segapaaride jääkeegel, meeste ja naiste lumelaua Big Air hüppevõistlus ning meeste ja naiste kiiruisutamise ühisstart.

SISUTURUNDUS

blog comments powered by Disqus