Kõige sportlikumaks omavalitsuseks osutus Tabivere vald

Möödunud laupäeval toimusid Torma spordiväljakul ja -hoones Jõgevamaa neljandad suvemängud, kus osales 11 meie maakonna omavalitsust.

Kokku võisteldi suvemängudel üheksal alal: võrkpallis, tänavakorvpallis, jalgpallis, jalgrattakrossis, omavalitsusjuhtide mõõduvõtmises, petankis, kergejõustikus, tennises ja jõumeeste omavahelises mõõduvõtmises. Igal alal võisteldi kolmes vanuseklassis: mehed ja naised ning veteranid, kes jagunesid omakorda kaheks vanuseklassiks.

Meeste võrkpallis saavutas esikoha Mustvee linn, edestades Jõgeva linna ja Tabivere valda. Naiste arvestuses oli parim Põltsamaa linna võistkond. Tänavakorvpallis oli meeste arvestuses parim Torma vald, kellele järgnesid Tabivere vald ja Torma valla teine võistkond. Naiste korvpallis olid võistlustules vaid kaks võistkonda — Saare vald ja Jõgeva vald —, kellest parimaks osutusid Jõgeva valla neiud.

Jalgrattakrossis olid kolm paremat Heiki Lainevee ja Andres Joost Tabiverest ning Veiko Soo Põltsamaalt. Naistest võitis ülekaalukalt Marje Raudsepp Tabiverest, jättes selja taha Annela Orava ja Merle Shnaideri. Noormeestest oli parim Kristian Neemela Palamuselt. Neidude arvestuses võistles vaid kolm tütarlast. Neist oli parim Marleen Sarap, kes edestas Grete-Lilijane Küppast ja Merlyn Paltsmari. Kõik kolm neidu on pärit Põltsamaa vallast.

Juhtide mõõduvõtt

Suvemängudel korraldati ka omavalitsusjuhtide omavaheline mõõduvõtt. Võisteldi kahel osavusalal, milleks olid lendava taldriku läbi autokummi lennutamine ja jalgpalli täpsuslöök. Selles võistluses ei selgitatud välja paremusjärjestust, vaid punkte jagati kõige arvukama esindusega omavalitsusele. Iga omavalitsuse liige, kes võistluses osales tõi oma vallale või linnale ühe punkti.

Maksimaalselt võis ühe omavalitsuse eest võistlejaid olla kolm. Kõige arvukamalt oli esindatud Mustvee linn, kelle eest võistlesid linnapea Mati Kepp, eelarve- ja arengukomisjoni liige Tatjana Kudina ja spordi- ning haridusspetsialist Jaan Rahuküla. Petankis oli teistest võistkondlikult üle Põltsamaa linn, edestades teise koha saanud Saare valda ja kolmanda koha saavutanud Tabivere valda. Kergejõustikus oli üldarvestuse parim Jõgeva linn, seljatades Tabivere ja Torma valla. 

Palamusel tugevaimad rammumehed

Tennises võistles omavahel vaid kolm omavalitsust — Jõgeva linn ja Põltsamaa ning Torma vald. Esikohale tõusis selles võistluses Torma, teiseks jäi Jõgeva linn, seljatades Põltsamaa valla.

Üheteistkümnest mängudel osalenud vallast ja linnast võttis rammumehe võistlusest osa vaid kuus omavalitsust. Parimaks neist osutus Palamuse, kellele järgnesid Tabivere ja Põltsamaa vald.

Üldarvestuses esikohale tõusnud Tabivere vald kogus 84 punkti, edestades teiseks jäänud Tormat kolme punktiga. Kolmandaks jäi Jõgeva linn 78,5 punktiga.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus