Kohvik Looming on avatud viimast nädalat

Oktoobris Jõgeval taasavatud kohvik Looming sulgeb esmaspäeval uksed ning momendil müüb söögikohta haldav firma Jalakas T ja C OÜ kogu hoonet ja selle sisustust. Konkurentide arvates on Jõgeval vajalike söögikohtade arv täis.

</span>

Ettevõtte juht Tõnu Jalakas kinnitas, et söögikoha müümine ei ole seotud majanduslike raskustega. “Seda kohvikut on täiesti võimalik jätkusuutlikult vedada, lihtsalt minu isiklikud huvid äritegevuses on muutunud,” nentis söögikohta vahelduva eduga kakskümmend neli aastat järjest vedanud Jalakas.

Praegu on hoone ja selle sisustus müügis olnud umbes kaks nädalat. Ettevõtte juhi sõnul on selle vastu juba paljud suurt huvi üles näidanud, kuid kindlat ostjat veel leitud pole. “On uuritud nii ainult sisustuse hindu kui ka ainult hoone hinda. Huvi on olnud ka kohvik koos kõige täiega ära osta ja seal uuesti toitlustusasutus käima panna,” lisas ta. Samas on selge, et esmaspäevaks ei suudeta müügitehingut teostada ning vähemalt mõnda aega pole mõtet minna keha kinnitamise sooviga  aadressil Pargi tänav 5.  

Toitlustamisega tegelema enam ei hakka

Oma uutest plaanidest Tõnu Jalakas täpsemalt rääkida ei soovinud. “Ei taha laiemale avalikkusele kommenteerida, mis plaanid mul ettevõtlusega on, see oleks asjatu ajast ette tormamine, ütles ettevõte juht, lisades, et Jalakas T ja C OÜ ei hakka enam kindlasti toitlustamisega tegelema. “Mul on kodu Tartus, vanemad elavad Jõgeval ja kolmas kodu oli Looming. Lihtsalt vaimselt ei jõua end enam kolme koha vahel jagada,” tunnistas ta.

Loomingus töötas lisaks Tõnu Jalakale veel kaks inimest. Ettevõtte juht kinnitas, et töötajad on toredad ja asjalikud ning   

Jõgeval on söögikohtade limiit täis

Jõgeval tegutsevate söögikohtade Huntfood ja Saksa pubi omanik Margo Hunt nentis, et siinkandis on toitlustusasutustel kliendibaas üsna väike. “Ütleme nii, et pärast seda, kui ma  Saksa pubi juulis avasin, sai Jõgeva toitlustusasutuste limiit täis. Rohkemate söögikohtade jaoks kliente lihtsalt ei jätkunud,” meenutas ta.

Looming avati aga taas mullu oktoobris. Hunt tõdes, et Loomingu sulgemine on paratamatu nähtus, sest ka tema tunneb, et praegusel ajal on söögikohtade ülevalpidamine üsna keeruline. “Jaanuar ja veebruar olid täiesti katastroofilised. Samas ma ju võiks ka teenindajate arvu vähendada või palgafondi väiksemaks kiskuda, kuid sellega kannataks teeninduse kvaliteet,” selgitas kahe söögikoha omanik, lisades, et praegu on vara oma ettevõtlusstrateegiat muutma hakata. “Ma pole selline mees, kes hoiab pubi kaks nädalat lahti ja siis leiab, et asi ei toimi. Enne ma midagi muutma ei hakka, kui tegutsetud on vähemalt aasta.”

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus