Kohus algatas Werol Tehaste pankrotimenetluse

Jõgeva maakohtu kohtunik Zakaria Nemsitsveridze ütles BNS-le, et määras Weroli ajutiseks pankrotihalduriks vandeadvokaat Olev Kuklase, kes peab esitama ettevõtte majandusseisust kohtule ülevaate. “Konkreetset tähtaega selleks pole määratud, see peaks toimuma veel selle aasta jooksul,” ütles ta.

Ajutise halduri ettekande põhjal otsustab kohus, kas ettevõtte on pankrotiseisus või mitte.

Biokütuse tehast kavandanud AS Biodiesel esitas Weroli vastu pankrotiavalduse, kuna riigile kuuluv ettevõte on keeldunud maksmast leppetrahvi. Biodiesel nõuab Werolilt ligi 141 miljonit krooni, kuna Werol otsustas augustis taganeda varem sõlmitud kümneaastasest koostöölepingust.

Biodieseli omaniku ja nõukogu esimehe Heino Haraku sõnul lõi see biokütuse tehase plaanid sassi ning lepingust tulenevalt on tal võimalik nõuda leppetrahvina summa, mis on võrdne täismahus töötava tehase kahe kuu tootmismahuga.

Werol Tehased on Biodieselile kirjalikult teatanud, et ei tunnista Biodieseli nõuet. Lisaks lubas Werol Biodieseli kohtusse kaevata, nõudes varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist, kui “Biodiesel esitab teadlikult põhjendamatu pankrotiavalduse” Weroli vastu.

Praegu valmistab põllumajandusministeerium ette Weroli enamusosaluse müüki, millest loodab teenida 10-20 miljonit krooni. Novembri alguses kavatseb Weroli nõukogu vähendada ettevõtte aktsiakapital 45 miljoni kroonini ning panna aktsiad müüki. Ettevõtte aktsiaid on võimalik müüa ka pankrotiprotsessi käigus.

Riigile kuulub Werol Tehastest 98 protsenti. Ettevõtte aastatoodang on 25.500 tonni rapsiõli. Weroli eelmise majandusaasta käive oli üle 500 miljoni krooni ja puhaskahjum 42,4 miljonit krooni.

VOOREMAA 

 

blog comments powered by Disqus