Kohtutäitur otsib Uue-Põltsamaa mõisale omanikku

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda on üles pannud teate oksjoni kohta, millel müüakse maha Uue-Põltsamaa mõis. Sellega jõuab loodetavasti ühele poole osaühingu Uue-Põltsamaa mõis periood selle mõisa eluloos.


Kohtutäitur Katrin Vellet on pannud oksjonile kinnistud Põltsamaa linnas, millel asub Uue-Põltsamaa mõisakompleks.
Kinnisavarale on seatud hüpoteegid Tartu Hoiu-Laenuühistu, Argeld Tagatisagent OÜ ja Kodumaa Kapitali HLÜ kasuks, kokku üle 700 000 euro. Uue-Põltsamaa mõisakompleksi kinnistud on eraisik Raul Lättemäe valduses ning panditud Uue-Põltsamaa mõis OÜ laenude tagatiseks.
Et mõis on tunnistatud kultuurimälestiseks, on muinsuskaitseseaduse järgi sätestatud ostueesõigus Eesti Vabariigi kasuks. Kui riik ostueesõigust ei kasuta, on õigustatud isikuks asukohajärgne kohalik omavalitsus.
Hoone on kehvas seisukorras, elamiskõlbmatu ja kapitaalremonti vajav.
Kaaskoormatud on ka Veski tn 11 – mõisa teenijatemaja, Veski tn 13 – laod, kaaluhoone millest on säilinud vundament, kuur. Kogu kompleksi alghind oksjonil on 310 000 eurot.
Uue-Põltsamaa Mõis OÜ pankrotihaldur Urmas Tross nentis, et enampakkumise tulemus sõltub kõige enam kompleksi alghinnast.
„Paraku on Uue-Põltsamaa mõisakompleks tugevalt ülepanditud. Tegemist on siiski väga ilusa, kuigi kehvas seisukorras oleva kompleksiga. Ka on selle ümbrus Põltsamaa jõe kaldal väga kaunis. Põltsamaa linna jaoks võiks olla tegemist tõelise pärliga. Selle kordategemine on ilmselt tunduvalt kallim kui soetamine. Ja peamine küsimus on ikka selle kompleksi otstarve ja kasutamine,“ tõdes ta.
Enampakkumisel osalemiseks tuleb end registreerida kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja oksjonikeskkonnas. Enampakkumisele registreerimine algab 30. novembril kell 10.
Enampakkumisel tehtavate pakkumiste samm on 5000 eurot. Pakkumisi saab teha ainult oksjonikeskkonnas vastavalt näidatud tingimustele.
Raul Lättemägiga ei õnnestunud Vooremaal kontakti saada.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus