Kohalikud rallisõitjad näitasid end Piirojal parimast küljest

 

Möödunud laupäeval sõideti Piiroja krossirajal Eesti meistrivõistluste rallikrossi kolmas etapp, kus osales 31 sõitjat Eestist ja välisriikidest.

Piiroja rallikrossi sõideti neljas võistlusklassis: ERC ERC juunior, ERC Standard ja Division 1 klass. Kõige rohkem osalejaid, nimelt 12 võistlejat sõitis ERC klassis. Nende hulgast osutus parimaks Honda Civicul kihutanud Silver Havamaa. Teiseks jäi Martin Saar ning kolmanda koha pälvis Lada Samaraga sõitnud Sten Oja.

ERC Standard klassi parim oli jällegi kohalik noormees Sten Karuks Yellow Racing Team’ist. Teisena finišeerus Marcek Pukk, jättes oma selja taha Volkswagen Golfi rooli keeranud Ain Heamäe. 

Avarii lõpetas lätlase sõidu

Juuniorklassis pidid võistlejad tunnistama järjekordselt Põltsamaa noormehe Arvo Kase paremust. Teisele kohale sõitis end Grete Männikus, kes oli võistlejatest ka ainukene tüdruk. Neiu paremust pidid tunnistama ülejäänud seitse juuniorklassi sõitjat, kelle neiu oma selja taha jättis. Kolmandaks tuli selles arvestuses Honda Civicuga sõitnud Janno Õis.

Division 1 klassis pidid endi seast parima välja selgitama vaid kaks sõitjat, Imre Saks ja lätlane Aivars Kokorišs. Lätlase õnnetuseks kaotas ta esimeses kurvis oma auto üle kontrolli ja lõpetas sõidu rehvivallis. Imre Saks sõitis vapralt oma ringis lõpuni ja pälvis seega ka esikoha. Avarii teinud Kokorišs pidi leppima teise kohaga. Peale lätlase väljasõidu rohkem suuremaid avariisid võistluste jooksul ei toimunud. Mõned tüüpilised kõksud ja mõlkimised, kuid ei midagi tõsist. Näiteks Janno Ligur sõitis enamiku etapist ripendava stangega ning lõpetas juuniorklassis kuuenda kohaga. 

Väga hea rada

Algselt oli plaanis sõiduks kasutusele võtta ka Jokker rada, mille võistluse mingil momendil pidid läbima kõik sõitjad, kuid korraldajad kartsid, et see rajalõik ei peaks sõidu lõpuni vastu. Ülejäänud krossirada ületas kõikide sõitjate ja korraldajate lootused, olles täiesti sõidetav ka pärast võistlusi.

Lisaks sõidule oli ligi tuhandel pealtvaatajal võimalik jälgida bagide kihutamist ning vaatemängulist motoshowd, mida rajal pakkus Henri Remma. Võimalik oli uudistada ka kohale toodud vanu sõjaväemasinaid.

Korraldaja Hillar Kalami sõnul on nende eesmärk korraldada aastas ainult üks, kuid väga tasemel võistlus ning kindlasti toimub Piiroja rallikross ka järgmisel aastal. “Edaspidi proovime üritust korraldada suurema osalejate arvuga ning muuta krossi rahvusvaheliseks,” lubas Kalam.        

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus