Kohalikud autosportlased on edukad

Kohal oli hulgaliselt võidusõitjaid kogu Baltikumist ja Soomest. Siiski olid puudu mõnede klasside favoriidid, kelle tehnika ei valminud õigeaegselt. Väga napilt sai valmis ka Yellow Racingu sõitja Toomas Kallasmaa vormel, mis valmistati ette kolme nädalaga. Sissepritse, mis oli tellitud Inglismaalt, ei jõudnudki kohale. Puudu jäi treeningutest, sest enamus sõitjaid olid osalenud juba nädal varem samas paigas toimunud treeninglaagris ja saanud ka varem paar päeva testida. Sel aastal sõideti motoringrajal, mis, nagu hilisemad sündmused näitasid, ei olnud kõige parem lahendus. Motoringrada on kiirete autode jaoks liiga kitsas ja ohtlik.

Esimesel treeningsõidul ja kvalifikatsioonis ilmnesid juba probleemid seadistustega, sest ka auto ise on meeskonna jaoks täiesti uus.

Dramaatikat jagus nii treeningutele kui võistlussõitudele. Treeningsõidul sõitis rajalt välja ja süttis põlema ühe Soome võistleja vormel, ka võistlussõitudel oli mitmeid avariisid ja katkestamisi. Toomas suutis kõikidest ohtlikest olukordadest puhtalt välja tulla ja kokkuvõttes oli tasuks teine koht. Järgmine etapp toimub 21.-22. mail Vilniuses.

Formula Baltic sarja hetkeseis:
Teppo Suvanto FIN
Toomas Kallasmaa EST
Jegor Popov EST

mail toimus Pärnus Eesti Meistrivõistluste esimene etapp ringrajasõidus noortele. Yellow Racingut esindas kolm noort pilooti: Sten Oja, Sten Karuks ja eelmise aasta Eesti meister Mikk Maaten. Kõik märgid näitasid, et Mikk on selgi aastal peafavoriidiks. Esimeses võistlussõidus purunes aga Miku autol pooltelg ja nii pidi ta teise sõitu minema viimaselt kohalt. Kümneringise võistluse üheksandal ringil oli ta juba möödunud kõikidest konkurentidest ja lõpetas sõidu kindla edumaaga. Kahe sõidu kokkuvõttes Mikule neljas koht. Tublilt esinesid ka teised Yellow Racingu noored piloodid. Sten Oja stabiilne ja kena sõit tagas talle kokkuvõttes seitsmenda koha. Sten Karuksi masinal purunes treeningutel käigukast ja ta pidi esimese võistlussõidu vahele jätma, mis ei lasknud tal kokkuvõttes kaheteistkümnendast kohast kõrgemale tõusta.

Eesti MV noorteklassi arvestus:
Mihkel Selberg
Egon Kaur
Valdur Komp
Mikk Maaten
Sten Oja
Sten Karuks

Kaks Yellow Racingu võidusõiduautot on väljas 13.-15. maini Eesti Näituste paviljonides toimuval Performance Show-l

HILLAR KALAM

blog comments powered by Disqus