Kohalikel sõitjatel nappis kodurajal jälle õnne

Möödunud laupäeval Piiroja rallikrossirajal peetud Eesti meistrivõistluste viiendal etapil tuli Põltsamaa ümbrusest pärit sõitjatel järjekordselt suud kõrgematest poodiumikohtadest puhtaks pühkida, meeste sõidud rikkusid tehnilised probleemid.

 

Super1600 klassis teist tabelikohta hoidev Põltsamaa mees Arvo Kask alustas oma päeva treeningsõidul jokkeritasku betoonpiiret rammides, mille tõttu tuli tal autot enne võistlussõite korralikult remontida.

Auto saadi siiski korda, kuid sellega probleemid Kase jaoks veel ei lõppenud. Finaalis purunes Kase võistlusautol piduripedaal ning veidi enne lõppu andis päeva alguses viga saanud tagasild uuesti järgi ning head hoogu Kask sisse võta ei suutnudki. 

Finaal oli vigaderohke

Samas suutis Kask kehvas tehnilises korras autoga välja sõita teise koha, sest õnne ei jagunud ka tema konkurentidel. Sel hooajal Super1600 klassis kõige paremaid aegu näidanud Janno Liguri võistlusautol rauges samuti finaalis hoog ning pärast tema auto riket asus juhtima Siim Saluri, kes sõiduvea tõttu oma auto mõne aja pärast hoopis katusele keeras. Segase olukorra keeras enda kasuks Andre Kurg, kes Piirojalt Super1600 klassis ka võidu võttis. Kask sai oma tõrkuva autoga kodurajal järjekordselt teise koha.

SuperCar klassis ei jätkunud õnne samuti kodurajal sõitnud Sten Karuksil, kelle masin finaalini vastu ei pidanud. Selles klassis näitas head sõitu vanameister Helmet Palm, kellest konkurentidel polnud võimalik jagu saada. Andri Õun püüdis küll mitmel korral end Palmile finaalis näidata, kuid sellest piisas vaid teise koha saamiseks.

Kolmanda koha peale heitlesid Jarmo Võsa ja Ruve Veski. Selles võitluspaaris oli rohkem õnne Veskil, kes möödus Võsast lihtsalt pärast seda, kui Jarmo Võsa autol purunes rehv. 

Teder keerutas auto mitu korda üle katuse

Päris palju tuli sel korral ette ka autode katusele keeramisi. Otsa tegi lahti tagaveoliste klassis võistlev Siim Sündema, kes enda BMW suutis katusele keerata juba treeningsõidus. Super1600 klassi eelsõidus tegi korraliku ülepea lennu Andre Teder, kes ise õnneks viga ei saanud, kuid auto oli sedavõrd katki, et sellega sõitu jätkata polnud enam võimalik.

Tagaveoliste ehk TouringCar klassis oli sel korral Piiroja rajal kohal valitsev meister Rommi Pukk, kes võttis kindla võidu.

Tema sõitu püüdis rikkuda küll Kalmer Vaht, kuid ürituseks see jäigi. Päeva algul oma masina katusele keeranud Sündema sai auväärse kolmanda koha. Momendil juhib tagaveoliste masinaklassis Kalmer Vaht. Pukk on temast viieteistkümne punkti kaugusel. 

Sten Oja loobub Eesti meistrivõistlustel osalemisest

Algselt lubas Sten Oja koos enda tiimiga samuti oma kodurajal, Piirojal, starti tulla. Esimesel Piiroja etapil ei saanud Oja startida auto rikke tõttu. Siiski jäi sõit Piiroja rajal ära ka sellel korral ning tema tiimijuhid teatasid, et Sten ei tule enam Eesti rallikrossikomitee korraldatud võistlustel üldse starti.

Sten Oja meeskonna Facebooki lehel ilmus päev enne võistlust alljärgnev teade: “Pärast mitmeid kallutatud arutelusid, kuhu Sten on teenimatult tõmmatud, on tulemus selline, et Sten ei soovi enam Eesti Rallikrossikomitee korraldatud võistlustel startida ning kaalumisel on võistlustehnika Eestist ära viimine või müümine.” Põhjenduseks oli lisatud, et Sten Oja ei soovi rallikrossi päevapoliitikaga tegeleda ning olla sellesse kaasatud. “Sten on sõitja, kui sellest aru ei saada, siis jääb nii,” põhjendas loobumise otsust Sten Oja meeskond Estonian Rallycross Team.

Kuigi Sten sõitis Eesti meistrivõistluste etappidel väljaspool punktiarvestust, soovis ta ikkagi võimalikult paljudest kodustest sõitudest osa võtta. Pärast mitmeid teravaid kokkupõrkeid tema tiimi ja rallikrossikomitee vahel, tundub Eestis võistlemisest loobumise otsus nüüd lõplik. Kahjuks ei õnnestunud Steni käest sel nädalal täpsemat kommentaari juhtunu kohta kuulda, kuid teada on, et Sten keskendub praegu nädalavahetusel peetava Euroopa meistrivõistluste Belgia etapile. 

Punktiseis pärast 5. Eesti meistrivõistluste etappi

SuperCar

Helmet Palm                 95

Andri Õun                      81

Ruve Veski                    67 

Super1600

Janno Ligur                    88

Arvo Kask                     88

Andre Kurg                    72 

ERK Junior

Casper Eerikson            100

Andre Teder                   88

Mart Tikerbär                 32

TouringCar

Kalmer Vaht                  94

Rommi Pukk                 79

Siim Sündema               62

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus