Kogukonnakogu statuudi vastuvõtmine lükati edasi

Jõgeva vallas oodatakse jätkuvalt ettepanekuid  kogukonnakogu statuudi muutmiseks.

Möödunud nädalal toimunud istungil katkestas Jõgeva vallavolikogu protokollilise otsusega vallavolikogu määruse eelnõu „Jõgeva valla kogukonnakogu statuut” teise lugemise. Statuuti puudutavate muudatusettepanekute esitamise tähtaeg Jõgeva vallavolikogu kantseleisse on 6. aprill kell 17.00.

Jõgeva valla kogukonnakogu statuuti käsitles ettekandes vallavolikogu arengu- ja reformikomisjoni aseesimees Mihkel Kübar. „Pärast esimest lugemist laekus rohkesti ettepanekuid. Teema läheb inimestele hinge. See on juba positiivne nähtus,” ütles Kübar.

Vallavolikogu liige Margus Kask meenutas, et kogukonnakogu statuudi temaatika sai alguse sellest, kui omavalitsuste ühinemisläbirääkimistel seati üheks eesmärgiks kogukondade kaasamine.

„Tegemist on Eestis suhteliselt uue asjaga, mis vajab veel settimist ja rahulikku läbiarutamist. Seetõttu teen ettepaneku vastava eelnõu teine lugemine katkestada  ja anda võimalus veel kogukonnakogu statuudiga seonduvaid ettepanekuid teha,” ütles Kask.

„Margus Kase ettepanek on kahtlemata teretulnud, sest kogukonnakogud on veel tõesti uus mõiste. Mõelda on tarvis ka seda, kuidas nende organisatsioonide tegevust valla poolt tasustatakse ja toetatakse,” ütles vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial.

„Kogukonnakogud peavad kindlasti moodustuma omaalgatuslikult ehk põhimõttel alt üles,” avaldas arvamust Jõgeva vallavolikogu liige, Jõgevamaa Põllumeeste Liidu eestvedaja ja küüslaugufestivali peakorraldaja Raul Soodla.

Kogukonnakogu statuudi eelnõule esitatud parandusettepanekud arutab läbi Jõgeva vallavolikogu arengu- ja reformikomisjon ja eelnõu on kavas vastu võtta järgmisel volikogu istungil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus