Kogukonna koosolek Voorel

Esmaspäeval toimub Voore aktiviseerimiskeskuses  kogukonna koosolek. Mustvee vallavalitsuse ja vallavolikogu otsustest annab koosolekul ülevaate vallavanem Jüri Morozov. Sotsiaaltööst, sealhulgas sotsiaaltoetustest ja -teenustest ning seadusandlusest räägib lähemalt Mustvee vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialist Tiina Tuur.

Sihtasutuse Voore Aktiviseerimiskeskus juhataja Aare Uleksini sõnul on endise Saare valla territooriumil kaks eraldi keskust – Kääpal ja Voorel, seetõttu on mõistlik korraldada sellised koosolekud mõlemas kohas.

„Kääpal sai kogukonna koosolek juba teoks, osalejaid oli umbes 30. Koosoleku aeg pandi paika vastavalt vallavanema ja sotsiaaltöö peaspetsialisti ajakavale ja võimalusele kohale tulla.

Enne tõsisemate juttudega alustamist Voorel avab tund enne koosolekut seal oma fotonäituse Johannes Haav,” rääkis Uleksin, avaldades lootust, ehk toob see rohkem rahvast kohale.

 Johannes Haav on lubanud näituse avamisel ka mõned pillilood mängida. Haav lausus, et näitus pealkirjaga „Käigud“ on üleval Kääpal ja rändab sealt edasi Voorele.

„Kääpal jäi see näitus silma Aare Uleksinile, kes arvas, et ka Voore kandi rahvas vaataks seda hea meelega,” ütles fotograaf.

Aare Uleksin usub, et inimesi huvitab kindlasti, milline on vallajuhtide tulevikunägemus Voore piirkonnas. Koosolekul osalevad ka kohalik noorsoo- ja kultuuritöötaja ning vestluse käigus võib üles kerkida väga erinevaid küsimusi. Kogemused on näidanud, et inimesed üle kolme tunni tõsiseid jutte kuulata ei taha ja seetõttu piirduti seekord vallavanema ning sotsiaaltöö peaspetsialisti kutsumisega. Küllap edaspidi kohtutakse ka teiste valdkondade esindajatega.

Aare Uleksin peab mõistlikuks korraldada selliseid koosolekuid üks kord kvartalis nii Voorel kui Kääpal.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus