Kogugem loodusrekordeid

Rohkem kui kolm aastat tagasi, 2013. aasta Postimehe Arteri jõulunumbris, esitlesin oma 25 loodusrekordit. Seal oli igasugust põnevat: 134 aastane ebapärlikarp, 34 aastat puus püsinud hiireviu pesa, maailma ilusaim metsisemäng Majakivil, seitsmekilomeetrine käik kivilt-kivile Juminda poolsaare läänerannas ehk Eesti pikim kividega rannalõik, Eesti pikim, 14 kilomeetrit pikk, Neeruti-Porkuni oosistik või muud väga erilist ehk kus midagi-kedagi rekordihõngulist kirjas.

Nüüd olen tulnud mõttele, hakata sarnaseid loodusest leitud rekordeid koguma üle Eesti, mille lõpptulemuseks võiks olla teos Meie Loodusrekordid. Seega – kel on põnevaid loodusest leitud rekordeid, võiks need üles tähendada ja ära vormistada. Ühe rekordi täpne kirjeldus võiks olla 10 kuni 20 lauset pikk ja nii hea jutujooksuga, et võib otse raamatusse minna. Rekordi nimi peab kajastuma saadetava faili nimes, näiteks Majakivi_metsisemäng. Soovituslik on foto, kus rekordi nimi peab kajastuma faili nimes, näiteks Letipea_Ehalkivi. Ja kohustuslik on kaastöö autori nimi, kes läheb raamatusse kui kaasautor.

Saadetavad loodusrekordid palun vormistada Wordis, doc või docx failiformaadis ja saata need allakirjutanule aadressil: marek.vahula@online.ee Kõik rekordid, mis on ka tegelikult rekordid, pääsevad raamatusse. Telefoni teel rekordeid vastu ei võeta.

MAREK VAHULA

blog comments powered by Disqus