Kogu pere kantripäev Palamusel

“Seda üritust korraldatakse eesmärgiga tutvustada kantritantsu ka väiksemates maakohtades,” ütles Palamuse line-tantsijate juhendaja Sirje Kiis. Tuuril esinevad Kaie Segeri tantsutrupp ja mõnusat kantrimuusikat mängib tantsuks ansambel “Kannus”.

Ansambli “Kannus” ja tantsutrupi “Blue Hats” korraldatava suvetuuri esimene kontsert oli osavõtjate suure arvu poolest oodatust edukam. Et line-tantsu esimesed õpetused Eesti suurlinnades toimusid kõigest seitse aastat tagasi, siis väiksematesse maakohtades see tantsustiil veel levinud ei ole.

Kohal olnud paarisajale inimesele õpetati kolme lihtsamat line-tantsu, millega kõik hakkama said. Kui alguses üritust umbusklike nägudega jälgiti, siis lõpus tantsisid juba kõik kaasa. Kuna line-tants ei nõua partneri olemasolu, siis on kõigil võimalus sellega tegelda. Tavaliselt tunnevad tantsu vastu huvi peamiselt naised, kuid Palamusel “keerutasid jalga” ka väga paljud mehed ja lapsed.

Sirje Kiisi sõnul annab line-tants igale ühele võimaluse liikuda ja ennast hästi tunda. Antud ürituse eesmärgiks on meelelahutuse pakkumine ja uudse ajaveetmisvormi propageerimine kogu perele. Kui tänavune tantsutuur õnnestub, siis jätkatakse seda üritust ka edaspidi.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus