Koduväljakult viik

Pühapäeval peeti Jõgeva aleviku staadionil Jõgeva SK Noorus 96 meeskonna esimene reaalne kodumäng. Vastaseks olid enne seda vooru liiga esimene meeskond Viljandi Kotkad, kellele oli kolmest eelnevast mängust löödud vaid üks värav.

Jõgeva meeskonnale oli taaskord mängu algus jubedamate killast. Nagu eelnevates mängudes nähtud, ei suuda jõgevlased kuidagi esimestel minutitel vastaseid ohjata ning lastakse lüüa kiire värav. Seekord suutsid Kotkad kostitada kodupubliku ees mänginud SK Noorust esimese 25 minuti jooksul lausa nelja väravaga, millele kollasärkidel oli esialgu vastu panna vaid üks. Siiski ei olnud mängupilt lootusetu, vaid Jõgeva meeskond oli esimesel poolajal isegi domineerivam ning enne vaheajale minekut suudeti tagasi lüüa lausa kaks väravat. Esimese poolaja Jõgeva meeskonna väravate autorid olid Priit Jõeäär, kes sai kaks tabamust, ning Nikolai Roop, kes saatis Kotkaste väravavahi selja taha 11 m karistuslöögi. Poolaeg 3:4 Viljandile.

Teine poolaeg oli pealtvaatajatele märksa igavam, kuna väravaid enam nii palju ei löödud. Samas käis platsil siiski tihe tegevus: Jõgeva otsis viiki, Viljandi üritas aga eduseisu suurendada. Eesmärgini jõudsid jõgevlased enne, olgugi et viigivärava lõi mulkide enda mängija: üritades palli joonelt päästa, puuris ta selle pommlöögiga lati alla. Seisult 4:4 Noorus rahunes ning rõhus rohkem kontrarünnakutele. Taktika toimis, kuna viimase veerandtunni jooksul oli Jõgeval päris mitu head võimalust ka see mäng võita, kuid üllatust siiski ei juhtunud. Viljandi väravavaht oli tõrjetel kindel, ning puudu jäi ka õnnest. Enne lõpuvilet apelleeris viljandlaste ründaja ka penaltilöögile, kuid kohtunik seda ei andnud. Lõppseisuks jäigi 4:4.

Jõgeva meeskonna koosseisus astusid väljakule väravavaht Ivo Lepik, kaitsjad Jaanus Allas, Rainer Võsaste, Kaido Ingver, Aarne Sulg, poolkaitsjad Taavi Veersalu, Eduard Lehtmets, Priit Jõeäär, Mihkel Kukk ning ründajad Nikolai Roop ja Mario Tikerberi. Varus olid veel Johannes Allingu, Vladimir Ingver, Eigo Loorius, Rainer Onopa, Erki Lepik ning Madis Evert

Sel nädalal sõidab Jõgeva SK Noorus 96 Põltsamaale, et maha pidada tuline mäng kohaliku rivaali Põltsamaa JK Spordiga. Mäng toimub pühapäeval kell 12 Põltsamaa staadionil.