Kodutütred on pealinnas laagris

Täna saab hoo sisse traditsiooniline organisatsiooni Kodutütred „Pealinna õppelaager”, mis toimub juba 21. korda. Iga aasta augustis toimuvas laagris saavad kodutütred osa põnevast laagriprogrammist, mis läbi aastate on jäänud traditsiooniliseks. Jõgevamaalt osaleb linnalaagris kuus kodutütart.
Nelja päeva jooksul saavad kodutütred tutvuda Tallinna erinevate vaatamisväärsustega, näha riigiasutuste tööd ning näidata ka ennast tallinlastele oma pidulikus vormiriietuses. Kodutütarde peavanema Ave Proosi sõnul on Kodutütarde pealinna laagri toimumine traditsioon, mis annab noortele võimaluse tavapärase välitegevuse kõrval omandada uusi teadmisi ja avardada silmaringi just linnaruumis.
Täna toimub laagrisse sisse elamine ja ekskursiooni Tallinna loomaaeda, kus giidid teevad neile põneva tuuri ja jutustavad sealsetest asukatest. Kolmapäeval pannakse selga pidulikud vormid ja külastatakse Stenbocki maja, kus kohtutakse ka kaitseminister Hanno Pevkuriga, seejärel suundutakse riigikokku ja Kaitseliidu peastaapi. Sama päeva õhtul ootab kodutütreid ees Vabaõhumuuseumi külastus.
Kodutütred võetakse vastu Vabariigi Presidendi kantseleis, samuti külastatakse Kadrioru kunstimuuseumi ning parki ja Tallinna teletorni ning botaanikaaeda. Lisaks külastatakse Metsakalmistut, kus süüdatakse küünlad presidentide Konstantin Pätsi ja Lennart Meri haudadel ning tutvutakse riigivanemate genotaafiga. Reedel avastatakse üheskoos Tallinna vanalinna.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus