Kodutütar on igas olukorras viisakas ja tähelepanelik

Jõgeva maleva noorteinstruktori Olga Jürma sõnul oli Puurmanis tegemist vabatahtliku noortejuhi kursuse III etapi praktikalaagriga.

Külm tegi matkamängu lühemaks

Laager koosnes kolmes põhiosast, milleks olid matkamäng, pidulik koondus ja käsitöötund. “Et praktikalaager langes väga külmadele ilmadele, oli meil osavõtjaid loodetust vähem ja ka matkamängu pidime tegema pisut lühema, et meie kõige vapramad tüdrukud liiga laua metsas ei külmetaks,? rääkis Puurmani kodutütreid juhendav Merike Kull.

Matkamängust osavõtjad olid eelnevalt tutvunud osavõtja reeglistikuga, kus tüdrukutele anti juhiseid selle kohta, kuidas rajal liikuda ja millele tähelepanu pöörata. Näiteks andis reeglistik muu hulgas nõu hoiduda rajal kurjade koerte eest ja selgitas, et liikuda tuleb paarides ning joosta pole vaja, sest arvesse ei tule mitte kiirus, vaid hinnatakse täpsust ülesannete lahendamisel.

Kohtunikega ei tohtinud vaielda

Tähtsad olid aga kontrollpunktides sooritatud võistlused täpsuse ja aja peale ning postkastidest saadud lahendatud ülesanded.

Postkastist  saadud  ülesanne  tuli lahenda  kohapeal  või  liikudes  teisse  punkti. Sel juhul sai lahendatud ülesande ära anda järgmisesse  kontrollpunkti.

Kohustuslik oli ka salakirja lahendamine. Kohtunike  antud  ülesanded tuli täita vastu vaidlemata  ja seejärel edasi liikuda.

“Kui  juhtub,  et  oled  eksinud,  mine  tagasi  sinna, kus  sa  veel täpselt teadsid, kus  sa oled,  ja  uuri  veelkord  kaarti.  Ehk  jätsid  midagi  kahe  silma  vahele.  Proovi  uuesti,  võib-olla  nüüd saad  aru,  kuhu  pead  minema,? õpetas reeglistik, millega nõustumist iga kodutütar eelnevalt oma allkirjaga kinnitas.

Kaks uut kodutütart

Pidulikul koondusel võeti seekord vastu kaks uut kodutütart ? Kertu Vahtra ja Kristiina Shlupkina. Nüüd on Puurmani rühmas kokku 13 tüdrukut vanuses 12-17 aastat. Pidulikkus, head kombed ja viisakas käitumine on kodutütardele sama oluline kui matkamine ja käsitöö tegemine.

“Kodutütar on igas olukorras viisakas ja tähelepanelik,? kinnitasid Puurmani kodutütred.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus