“Kodutunne” salvestas saate Torma valla peres

Kanal 2 saatesari “Kodutunne” salvestas saate Torma vallas Leedi külas perekond Õunmaa kodus, kus valmis abistamise korras vannituba.

Saate toimetaja Signe Lahtein rääkis, et kuuelapselise pere isa Jaanis Õunmaa töötab Jõgevamaa päästepiirkonna Mustvee komandos päästjana. “Oma ametis päästab ta elusid ja vara, seepärast oli meie poolt täiesti loomulik minna appi talle ja tema lastele. Muide, kirja selle pere kohta saatsid meile Jaanise töökaaslased,” lisas ta.

Lahteini sõnul elab Õunmaade pere vanas maamajas, mis on olnud ka Jaanise ning tema kuue õe-venna lapsepõlvekoduks. “Rõõm oli näha, et ühel Eesti mehel on juured kodukandi mullas ja ta tahab ka oma lapsed üles kasvatada just maal. Tundsime end nii Jaanise ja tema kaasa Kristiina peres kui ka Torma vallas väga oodatuna,” lisas toimetaja.

Torma vallavanem Triin Pärsim ütles, et “Kodutunde” saate projekti eelarves katmata jäänud osade kokkusaamisel pöörduti valla ettevõtjate poole, kes ei pidanud paljuks sellesse projekti  panustada. “Õunmaad pole kindlasti pere, kes oma elujärje parandamiseks ise ei pinguta. Pereisa on lahtiste käte ja heade oskustega, kuid nagu ikka, jäävad ehitustööd tihtilugu rahaliste võimaluste taha,” lausus omavalitsusjuht.

“Kodutunne” aitab inimestel näha lahendusi ja tuleb n-ö poolele teele vastu. Pärast saate meeskonna tegutsemist on lihtsam ise edasi toimetada. “Eestimaa on algatusele ääretult tänulik – “Kodutunne” aitab hoida inimestes lootust,” ütles Pärsim.

Õunmaade peres salvestatud saade on eetris 7. detsembril.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus