Kodukandipäev Maarja-Magdaleenas

Laupäeval, 26. mail peetakse Maarja-Magdaleenas taas kodukandipäeva, mis kannab tänavu järjekorranumbrit XXII ja mida korraldab, nagu ikka ja alati, kohalik maarahva selts.

„Oma traditsioonilist kokkusaamispäeva alustame kell 11, kui küla lipuväljakul toimub avatseremoonia. Seejärel algab kirikus kontsert-jumalateenistus. Laulab meie segakoor ja meie rahvamajas tegutsevalt Wiera Teatrilt on kavas luuleetendus „Sinuga ja sinuta”. Kell 15 esineb rahvamajas naisansambel Tormilind ja seejärel algab samas konverents „150 aastat seltsitegevust”,” rääkis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi eestvedaja Tiia Pärtelpoeg.

Konverentsi külalisesineja on religioonisotsioloog Liina Kilemit ning tema ettekande pealkiri on „Kirik kogukonnas ja kogukond kirikus”. Tiia Pärtelpoeg räägib seltsielust läbi aegade ning tema ettekannet on lubanud täiendada Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Aivo Prükk.

Kui ilm vähegi võimaldab, jätkub kodukanti kalliks pidava rahva kokkusaamine vabas õhus, Maarja-Magdaleena puhkealal, kus kell 18 algab mitmekesise kavaga kontsert, millele järgneb tantsuõhtu.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus