Kodanikupäeva aumärk Meeri Ottensonile

Sel aastal tähistatakse 26. novembril kodanikupäeva juba kümnendat korda ning selle eesmärgiks on olnud kodanikustaatuse teadvustamine, kodanikualgatuse toetamine ning kõikide Eesti kodanike ja kodanikuks pürgijate väärtustamine, sõltumata rahvusest. Tänavuse kodanikupäeva juhtmõte on “Eesti riik on minu üle uhke”. Aumärgi andmise otsustab igal aastal vastav komisjon eesotsas Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektoriga. Lisaks erinevate  eluvaldkondade esindajatele kuulub komisjoni ka rahvastikuminister. Tunnustust avaldatakse kodanikukasvatuse arendamise ja kodanikukohuse silmapaistvalt hea täitmise eest.

Seitsmeteistkümne tänavuse tunnustatu seas on noortejuhte, koolidirektoreid, õpetajaid, kaitseliidu tegelasi, muuseumidirektoreid jt. Sadala Külade Seltsi eestvedaja Meeri Ottensoni eriliseks teeneks on loetud kohalike traditsioonide elushoidmist ja ühisürituste korraldamist.

Meeri Ottenson on ka Torma vallavolikogu liige. Möödunud aastal omistas maakonna kodukandiühendus talle tiitli Aasta Sädeinimene 2006. Sadala Külade Seltsi asus Meeri Ottenson juhtima pärast kauaaegset töötamist vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialistina. “Viimastel aastatel on Meeri olnud Sadala külaelu tõeline hing. Ta teeb kõike erilise entusiasmiga ja suudab haarata tegevusega erinevaid põlvkondi. Ta on alati vastuvõtlik ka kõigele uuele,” iseloomustas aumärgi pälvinut Torma vallavanem Riina Kull.
                                                                                                                             VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus