Kodakondsus- ja Migratsiooniameti Jõgeva bürool on uus juhataja

Kodakondsus- ja Migratsiooniameti Jõgeva büroo kauaaegne juhataja Olavi Annuk jäi pensionile ning asutusesisese konkursi tulemusena valiti büroo juhataja kohusetäitjaks Pille Vaakmann, kes varem on seitsme aasta vältel teinud erialast tööd Tallinnas ning Lääne regionaalosakonna Pärnu migratsioonibüroos.

“Kodakondsus- ja Migratsiooniameti Jõgeva büroos nagu meie süsteemis tervikuna on töökoormus klientide teenindamisel suurenenud. Teeme inimeste paremaks teenindamiseks kõik, mis võimalik. Tööd toob juurde asjaolu, et alates 16. jaanuarist ei väljasta pangakontorid enam isikut tõendavaid dokumente, vaid neid antakse välja ainult Kodakondsus- ja Migratsiooniameti büroodes,? rääkis Vaakmann. ?Biomeetriliste passide tulek toob aga suurema hulga dokumenditaotlusi, sest praeguse passi riigilõiv on oluliselt väiksem ja inimesed kasutavad võimalust soetada dokument soodsamalt,? lisas ta.

Uus pass maksab 450 krooni

Praegu tuleb täiskasvanul passi taotlemisel maksta riigilõivu 150 krooni, ent biomeetrilise dokumendi puhul on selleks summaks 450 krooni. Sooduslõiv alla 15-aastastele lastele, pensionäridele ning keskmise, raske või sügava puudega isikutele tõuseb 75 kroonilt 225 kroonile. Uusi, elektroonilise andmekandjaga (kiibiga) passe hakatakse väljastama käesoleva aasta esimesest poolaastast. Esialgu kantakse passi tagakaanes asuvale kiibile näokujutis ning 2009. aastast alates ka sõrmejäljekujutised.

?Kliendile tähtis teave on kindlasti ka see, et alates 1. veebruarist hakkavad kõikide KMA poolt väljastatavate dokumentide fotodele kehtima uued nõuded,? sõnas Vaakmann. Uuenenud nõuded on suuremas osas tehnilist laadi ja kahtlemata on siinjuures oluline fotograafide teadlikkus. Samas peaksid ka inimesed ise veenduma, et saavad fotograafilt nõuetekohase dokumendifoto.

Täpsemat teavet uutest nõuetest saab KMA kodulehelt www.pass.ee

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus