Klubi 38 liikmed kohtusid Betti Alveri muuseumis

Kolmapäeval Betti Alveri muuseumis peetud kõige kauaaegsematest Jõgeva püsielanikest koosneva ühenduse, Klubi 38, liikmete kokkusaamisel meenutati möödanikku ja räägiti Jõgeva linna arengust lähemas ja kaugemas tulevikus.

Klubi 38 liikmed said linnalt kingituseks 79 eurot. “Igal aastal on kingitav summa sellises suuruses, kui vanaks saab Jõgeva linn,” ütles Jõgeva linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste. Väärikas eas koosolijaid tervitasid Jõgeva linnavolikogu esimees Mihkel Kübar ja linnapea Raivo Meitus. Linnapea andis ülevaate Mustvee maantee ja teiste linna tänavate uuendamisest.

Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru rääkis Betti Alverist, tutvustas muuseumi nüüdisajastatud ekspositsiooni ja kutsus koosolijaid rääkima muuseumile oma mälestusi.

Mõttevahetusel oli kõneaineks ka noorte elu möödanikus ja nüüd. Öeldi välja mõte, et kui vanasti oli vanematel raske lapsi õuest tuppa saada, siis praegu on sageli raskusi laste toast arvuti või nutitelefoni tagant õue värske õhu kätte saamisega.

“Koosviibimine oli väga tore. Nägime taas üksteist, meenutasime vanu aegu. Traditsiooniliselt saame kokku kord aastas, kuid võiksime kohtuda tihedamini. Üheks tulevaseks teemaks vestlusringides kujuneb kindlasti see, kuidas hakkab linnas elu kulgema pärast omavalitsuste liitumist ja suure Jõgeva valla moodustamist. On tähtis, et tulevasel vallal oleksid tegusad ja kogenud juhid, kes elu edasi viivad. Jõgeval on palju ära tehtud, kuid tööd jätkub veel piisavalt,” rääkis Klubi 38 liige, Kaitseliidu Jõgeva maleva esimene pealik, Ants Nurk.

Klubi 38 liikmete meenutuste järgi moodustati  ühendus siis, kui Jõgeva linnapea oli Ants Paju ja abilinnapea Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus