Klassikadistantsil parimad Kai Saar ja Allar Soo

Nädal tagasi selgitati Kuremaa terviseradadel välja Jõgevamaa meistrid suusatamise klassikadistantsidel. Naistest tuli maakonna meistriks Kai Saar Luualt, meestest Allar Soo Puurmanist.

Osalejaid oli ühtekokku 16. Kolm naisvõistlejat läbisid kolmekilomeetrise distantsi. Võitja Kai Saar tegi seda 12 minuti ja 3 sekundiga, teiseks jäänud Külli Soo (Puurmani) sai ajaks 14.34 ja kolmandaks jäänud Kaidi Saar (Luua) oma nooruse kohta (sündinud aastal 2000!) tubli 20.18.

Mehed läbisid 5 km ja Allar Soo sai võiduajaks kirja 12.52. Talle järgnesid Eno Vahtra (Luua) ajaga 13.03 ning Rannar Raantse (Tabivere) ajaga 13.48.

Naiste 5 km ja meeste 10 km vabastiilidistantsidel selgitati maakonna meistrid mäletatavasti 19. veebruaril Palal, kusjuures kaks Kuremaal esikolmikusse jõudnut, Kai Saar ja Rannar Raantse olid paremate hulgas ka Palal (Saar teine ja Raantse esimene). Kui kõik plaanide kohaselt sujus, sõideti eile õhtul Kuremaal ära veel 20 km vabastiilis.

Asjaolu, et maakonna meistrivõistlustel osalejaid napib ning paremate selgitamine kipub kolme suusapere (perekond Vahtra ja Saar Luualt ning perekond Soo Puurmanist) siseasjaks jääma, ei peegelda tegelikult suusaharrastuse üldist olukorda Jõgevamaal. Oma lõbuks suusatajaid on kasvõi sealsamas Kuremaa terviseradadel küllaga.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus