Kitzinger-Progress avas uue tootmishoone

Reedel avati pidulikult Põltsamaal tegutseva tehase Kitzinger-Progress uus tootmis- ja kontorihoone, mille rajamisega alustati veidi enam kui aasta eest.

<p class=”” align=”justify”>

Ehitustööga tehti algust mullu juulis ning augusti lõpus paigaldati pidulikult ehitatava hoone nurgakivi.

“Tegelikult kolisime kogu tootmise siia üle juba eelmise aasta detsembris,” rääkis AS-i Kitzinger-Progress juhataja Ulvi Punapart. Kontorirahvas asus uude majja tööle tänavu jaanuaris. Hoone sisetööd lõpetati eelmisel aastal, kuid  välisfassaad sai projektis paika pandud ilme alles tänavu. 

Kõik ühe katuse all

“Me ei tahtnudki väliseid ehitustöid talvel teha, sest lumi ja külm poleks hästi mõjunud. Nüüd asuvad nii tootmishoone, töötajate olmeruumid kui ka kontoriruumid kõik ühe katuse all. Selliselt suudame kokku hoida aega ja vähendada muidki kulutusi. Lisaks mõtlesime uut tootmis- ja kontorihoonet kavandades ka töötajate tervisele,” selgitas Kitzinger-Progressi juhataja, miks uus hoone plaani võeti.

Juba olemas olnud 1000 ruutmeetrile tootmispinnale saadi juurde 1200 ruutmeetrit. Kontoriruumide all on 200 ruutmeetrit, lisaks olmeruumid.

Vaatamata keerulistele aegadele ettevõtte loomise alguses ning praegusele masule, suudeti uus tootmis- ja kontorihoone valmis ehitada ning osa ettevõtte vanadest hoonetest lammutada just majandusliku languse ajal.

“Uue tootmishoone ehitamine ning vanade lammutamine läks meile maksma 10 miljonit Eesti krooni. Selle lisaks investeerisime uutesse tootmisseadmetesse veel miljon Eesti krooni. Nii täienes meie seadmetepark uute giljotiinkääridega, samuti ostsime kõigile keevitajatele uued keevitusseadmed,“ lisas juhataja. 

Vaja oleks teist vahetust

Tegelikult liiguvad ettevõtte juhtkonnal juba mõtted selles suunas, et tootma tuleks hakata kahes vahetuses, kuid Ulvi Punaparti sõnul takistab nende plaanide realiseerimist tööjõupuudus.

Paljud on käinud ennast  tööle pakkumas ja mõni neist ka kohapeal kätt proovinud, mõni töösoovija on praegugi järjekorras ootamas. Paraku on roostevaba metalli töötlemine väga spetsiifilisi oskusi nõudev töö ja sellise kvalifikatsiooniga töötajaid Põltsamaa kandis napib.

“Meil on käinud tööd proovimas inimesi, kes on tegelnud puidu töötlemisega või mõne muu tööga, kuid paraku on nende seast väga keeruline sobivaid töötajaid leida,” rääkis ettevõtte juht.

Mullu oli tehases 43 töötajat, praegu on neid 45: tootmistöölisi  on 32, konstruktoreid kolm, üks meister ning ülejäänud osa  moodustavad kontoritöötajad ja teenindav personal. 

Mugavus loeb

“Praegu võime küll öelda, et oleme pikaajalise tootmiskogemusega ettevõte, sest juba järgmisel aastal möödub siinse nüüdisaegse metallitööstuse tegevuse algusest 20 aastat,” lausus juhataja. Ettevõte valmistab enamasti toiduainetööstuses kasutatavaid kastipesumasinaid. Toiduainetetööstuses on tingimus, et seadmed on valmistatud roostevabast terasest.

“Nüüd toimub tootmine loogilises järjekorras, enne olid seadmed paigutatud olemasolevatesse hoonetesse nii, nagu ruumid võimaldasid. Varem pidid töölised hommikul tööle tulles ja õhtul töölt koju minnes tootmishoonetest eemal asuvates olmeruumides ennast ümber riietama ning minema siis üle õue ühest hoonest teise. Uue hoone valmimisega on need probleemid lahendatud,“ tõdes juhataja.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus