Kirikunoored peavad talvepäevi

Põltsamaal on traditsiooniks saanud EELK Põltsamaa Niguliste koguduse algatusel ja eestvedamisel korraldatavad kirikunoorte talvepäevad. Tänavu saavad need teoks juba 19. korda ja need toimuvad 5.-7. veebruarini.

EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haameri sõnul on kirikunoorte talvepäevad rahvusvaheline ettevõtmine, Eestist saabuvate noorte kõrval osalevad ka Soome sõpruskoguduse Kangasala noored ning tullakse ka Norrast. Haamer lausus, et majutuskohti on neil 120, nädala alguses oli end kirja pannud 80 osalejat.

Tänavuste talvepäevade teemaks on majakas, mis on Markus Haameri sõnul teejuhiks. Ühes töötoas esineb noortele meremehest tuuker, kes räägib oma tööst ja veealusest elust. Plaanis on veel skulptuurituba, luule- ja näitetuba, samuti breigi zumba töötuba.

Esimesel õhtul korraldab talvepäevade meeskond kontserdi Põltsamaa kiriklas. Laupäeva õhtuks on külla kutsutud Rakvere ansambel Püha Müristus. Põltsamaa kultuurikeskuses toimuvale kontserdile on teretulnud kõik. Peapiiskop peab jutluse talvepäevade avamisel ning hiljem on tal kavas mõtisklus.

Noored on talvepäevade ettevalmistamisel läbi teinud märkimisväärse arengu ja seetõttu on nad valmis aasta pärast juba 20. korda toimuvaid talvepäevi suurejoonelisemalt korraldama. 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus