Kirikukontserdid Tormas ja Laiusel

Laupäeval, 26. mail jõuab Jõgevamaale kaks kirikukontserti sarjast „Hoia, Jumal, Eestit!“.

Kell 13.00 algab Laiuse kirikus kontsert pealkirjaga „Sind armastan, Eesti“, kus esinevad sopran Tatjana Timofejeva ning Maris Lend orelil ja flöödil. Kavas on Eller, Sink, Vinter, Lend, Metsala, Eespere, Voll, Rips-Laul ja Sarapik.

Tormas kell 19.00 algaval kontserdil „Oh, kuidas pean Su nime kiitma“ saab kuulata Tallinna Kaarli kiriku kontsertkoori esituses ning dirigentide Piret Aidulo ja Pärtel Toompere juhatusel Kalmuse, Singi, Jürjo, Sisaski, Kapi, Võrgu, Kõlari, Karindi, Jaansoni, Kreegi ja Metsala loomingut.

„Kontserdisari on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastale. Iseloomulik on see, et mängitakse ainult eesti muusikat professionaalse heliloomingu algusaegadest kuni tänapäevase, lausa tänavu kirjutatud teosteni,“ ütles üks kontserdisarja korraldajatest Tuuliki Jürjo.

Kokku on kontserdisarja kavandatud 17 erinevate autorite ja esitajatega kava. Neist igaüht mängitakse kahel korral erinevates kirikutes.

Sarja kontsertidest on Jõgeval juba märtsis ära olnud „Kodused teed“ ‒ Kai Visnapuu harfil ja Anna Humal orelil. Juulis Jõuab Põltsamaa kirikusse ansambel „Servimus Dominum“ kontserdiga „Meil anna rahu armuga“. Ansamblisse kuuluvad  Helika Gustavson-Rätsep – sopran, Kalle Loona – viiul, Anneli Klaus – orel. Kavas on Singi, Mägi, Tobias-Duesbergi, Miido, Elleri, Türnpu, Saare ja Pärdi teosed.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus