KIRI: Vastuseks Airi Rütteri kirjale

Kui kirjutasin, et 18. detsembril Vaiatu rahvamajas peetud jõulupidu tekitas pahura tunde, siis Airi Rütter hakkas seda 28. detsembri Vooremaas väljamõeldiste ja oletustega lahkama.

Ma ei tea, miks Airi Rütter tundis huvi Vaiatu rahvamajas korraldatud jõulupeo vastu. Millegipärast ei tuginenud Rütter minu kirja sisule, vaid hakkas Vaiatu rahvamaja juhataja Aili Oja töödest ja tegemistest pajatama, nagu Vaiatu inimesed seda ise ei teaks. Siis märkis ka, et Aili ei vastuta, kui kellegi tagant sokolaadi näpatakse. See on ilma selgitustetagi igaühele arusaadav.

Selles eksib Airi Rütter küll, et mulle ei meeldi Vello Pütsepa muusika. Olen tema muusika saatel mitmel peol meeleldi tantsinud ja tegin seda ka Vaiatus jõulupeol.

Samuti mainis Airi Rütter, et tahab korraldada midagi minu ja Malle jaoks. Rõõm kuulda, et Jõgeva kultuurikeskuse juhataja seda teha tahab!

Malle elab Jõgeval. Kord nädalas sõidab ta Vaiatusse, laulab ja tantsib Vaiatu rahvamaja ansamblis Hõbe. Usun, et temal on välja kujunenud oma esinemised ja peod.

Mis aga minusse puutub, siis olen küllalt palju taidlusega tegelenud, esinenud laulusolistina, laulnud Vaiatu klubi mees- ja segaansamblis ja mänginud kapellis bajaani. Tantsimisega pole mul ka probleemi olnud, olen lõpetanud kolmed tantsukursused.

Ausalt öeldes tänapäeval on pidude organiseerimisega tegemist. Kuulsad lauljad ja bändid küsivad esinemise eest 7000 – 25 000 krooni. Kui piletite müügist nii palju raha ei laeku, siis tuleb rahvamaja juhatajal oma taskust raha juurde panna.

Kord Vaiatu rahvamajas peol olles hakkas mu hinge kriipima okas, sest saalis oli peolisi ainult neli. Miks Vaiatu ja selle ümbruse inimesed ei taha peole tulla?

Fakt on, et kultuuriprobleemidesse tuleb mõistvalt suhtuda, mitte aga nii, et pensionär osalegu ainult pensionäride üritusel. Ausalt öelda, neid pidusid on üsna vähe. Seega ega mul, pensionäril, eriti Vaiatu rahvamajja asja polegi.

Ma ei taha selle kirjutisega kedagi solvata. Ütlen ainult, et sööge, mis küps, ja kirjutage, mis tõde.

Hea, kui seda rahvatarkuse tõde ka austatakse.

Aleksander Kõrgesaar
Vaiatu külast

blog comments powered by Disqus