KIRI: Teeme vaesed kerjusteks!

Uuringud näitavad, et üle poole Eesti elanikkonnast elab kas vaesuse piiril või allpool seda. Rahandusminister Veskimäe ettepanek võtta aastast 2006 Eestis krooni asemel kasutusele euroraha taotleb minu silmis vaid üht eesmärki ? teeme vaesed kerjusteks!

Ühinemine Euroopa Liiduga tänavu 1. maist toob Eestis kaasa kaupade ja teenuste hinnatõusu. Vaesema elanikkonna rahakotile paneb see märgatava põntsu. Kui aastal 2006 võtta kasutusele euro, oleks see vaesematele kabelimats! Kui praegu maksab poes liitrine pakk piima umbes 9 krooni, siis on naeruväärne uskuda, et euro kasutuselevõtuga hakkab piim maksma 60 eurosenti. Pigem hakkab ta maksma 1 euro ehk 16 krooni, sest mugavam on hindu ümardada ülespoole ja kes see ikka viitsib nende sentidega jahmerdada!

Seda tendentsi võib näha nii Soomes, Saksamaal kui ka mujal Euroliidu riikides, kus võeti kasutusele euro. Euroreferendumi eel tambiti meile pähe, et peame ütlema “jah”, siis läheb tulevikus elu paremaks, sest astume rikaste riikide perre.

Aga kui me praegu, täna ei hoolitse oma inimeste heaolu eest, siis tulevikus pole enam Eestis inimesi, kelle jaoks meie valitsusjuhid neid “hüvesid” loovad.
Meenub rublade vahetamine kroonideks ja talongimajandus. Eurode kasutuselevõtuks tuleb korraldada referendum. Ma ei usu, et rahvas seda “ideed” toetab. Aga meie valitsus on nagu laps, kes ei usu, et tulist pliiti katsudes võib kõrvetada saada, enne kui pole ise oma näpuga katsunud! Ja siis teatab: “Näpp sai ai-ai!”

ANTI KEHA Jõgevalt

blog comments powered by Disqus