KIRI: Olen bussijuhtides pettunud

Viimasel ajal olen pidanud pettuma bussijuhtides. Et olen õpilane, siis pean pea igal hommikul bussiga kooli ja õhtul koju sõitma. Hommikuste ülerahvastatud bussidega olen juba harjunud, kuid üha enam häirib mind ja ka paljusid teisi kaasõpilasi bussijuhtide ülbe ning reisijavaenulik käitumine. Näiteks Marsruudi üks bussijuhtidest ei tahtnud kuidagi teha peatust Laiusel keset küla asuvas bussipeatuses. Pärast paari noore nõudmist ja palumist oli lugupeetud bussijuhionu Mihhail nõus bussi peatama. Kuid kui mina jõudsin väljumiseks ukse juurde, siis hakkas bussijuhil äkitselt kuhugi kiire ja ta vajutas gaasipedaalile. Pidin sõna otseses mõttes hoo pealt bussist maha hüppama. Aga kui oleks juhtunud õnnetus? Kes oleks olnud süüdi? Kas ma võin kindel olla, et seda enam ei juhtu?
Selliseid häbiväärseid juhtumeid on veel: bussijuht peatab äkitselt bussi ja sõimab esimese klassi õpilast kommide söömise eest; bussijuht peatab äkitselt bussi ja raputab noormeest ning ähvardab politsei kutsumisega selle eest, et ta puutus näpuotsaga kardinat; bussijuht annab bussist lahkuvale
inimesele prügikoti ja nõuab selle kojuviimist ja äraviskamist.
Olen küll tänulik, et omavalitsus maksab kinni mu reisikulud, kuid kui bussijuhid nii edasi käituvad, siis ei taha ma isegi tasuta enam bussiga sõita.

Pettunud abiturient Peeter

Kirja autori täisnimi on toimetusel teada

blog comments powered by Disqus