Kiri: Kaitseliidu maja juurest viidi ära pingid

Olen eakas inimene ja mulle teeb tõsist muret, et Jõgeval on väga vähe pinke. Paraku peavad vanemad inimesed vahepeal jalga puhkama, me ei suuda linna ühest otsast enam teise joosta.

Jõgeval aia tänavas oli varem kaks komplekti pinke, kus sai jalga puhata – Piiri pargis ja endise apteegi lao ehk nüüd Kaitseliidu maja juures.

Kaitseliidu maja juurest viidi aga pingid hiljuti minema. Üks minu tuttav juhtus seda pealt nägema ja küsis töömeestelt, miks nad pingid ära viivad. Mehed olid algul väga kidakeelsed, kuid lõpuks üks teatas, et nemad täidavad vaid käsku ja et Kaitseliidu maja juurde pingid ei sobivat.

Miks Kaitseliidu maja juures ei või pinke olla? Kas meil Jõgeval hakatakse nüüd Kaitseliidu maja ümber varsti ka turvatara rajama nagu Tallinnas Ameerika Ühendriikide saatkonna juures? Kas meil suletakse ka terve tänav varsti nagu Tallinnas Kentmanni tänav, sest seal asub USA saatkond? Miks selliseid asju tehakse ega eelnevalt linnaelanikke ei informeerita? Kuhu need pingid viidi? Mis nendest sai? Tegemist oli ju korralike pinkidega, ega nad katki olnud.

Proovige KEKi linnaosast raudteejaama tulla, ka noore inimese jaoks on see pikk jalutuskäik. Mis siis rääkida veel eakamatest, kellel jalad ka veel haiged. Nüüd jääme hirmuga ootama, millal viiakse pink ära ka Täiskasvanute Gümnaasiumi juurest. Võib olla on kellelgi kavas Jõgeva üldse pingivabaks muuta?

Murelik pensionär
Toimetusel on kirja autori nimi teada

blog comments powered by Disqus