Kiri: Jälle pannakse rongid seisma?

Esmaspäevasest Tartu Postimehest sai lugeda, et majandusminister Juhan Parts tahab remondi ajaks ehk kuueks ja pooleks kuuks Tartu-Valga rongiliini kinni panna. Hoopis hull lugu on aga, et lisaks Tartu-Valga liinile võivad hingusele minna ka teised liinid.

Praegu olevat küll riigieelarve kavas Edelaraudtee 2008. aasta dotatsiooniks 177 miljonit krooni. Sellest rahast jätkuks ministeeriumi rehkendusel vaid siis, kui lisaks Tartu-Valga liinile pandaks reisijatevedu kinni ka Tartu-Orava, Tartu-Jõgeva, Tallinna-Rakvere ning Tallinna-Narva liinil.

Tänavu sügisest alles sai rongiliiklus Tartu ja Jõgeva vahel kuigivõrd mõistlikuks, nüüd aga pühitakse kõik minema? Millega inimesed tööl käivad? Kõik ei saa rohkem kui 10 000 krooni palka, et bussidega suudaks sõita!

Vägisi tuleb meelde aeg 10-15  aastat tagasi, kui riik nii vaene oli, et ühistransport olematuks kärbiti. Seda hõiskamist, et meil iga päevaga üha paremini läheb, oleme ju kuulnud, ja usuksime ka hea meelega, aga kui nüüd jälle sealmaal oleme, et reisides ega igapäevaseks töölesõiduks rongidega arvestada ei saa, on see ilmne tagasilöök, mis tavakodaniku nahal tuntav. Kas see on nüüd kilpluse viimane sõna, et kõigepealt remondime raudteed, et rongid ikka kiiresti sõita saaksid, ja siis paneme kogu masinavärgi jälle seisma, et valitsuse vahetumisel ehk jälle otsast alata?
Nördinud Tartu-Jõgeva rongi igapäevased kasutajad

Toimetusele on kirja autorid teada

blog comments powered by Disqus