KIRI: Ja tsirkust 15 krooni eest!

Ühel külmal ja kargel talveõhtul otsustasime paari tuttavaga minna sünnipäeva tähistama ühte meie linna pubisse. Et tahtsime meeldivat õhtut muusika ja seltskonnaga, siis arvasime, et valik on õige.

Aga?
Ukse peal võttis meid vastu meeldivalt naeratav ?veitser, kes küsis 15 krooni. Maksime, tellisime kokteilid ja istusime lauda. Kell oli umbes seitse õhtul. Istudes sai ka vähe ringi vaadata. Ja see, mis silma hakkas, oli lausa ?okeeriv. Saali keskel ühes lauas istus kamp teismelisi ja jõi teed. Tundes meie kodulinna inimesi hästi, tean, et nende vanuseskaala kõikus 13-17 eluaastani. Laudkonna noorimatel olid suitsud ees. Pilt missugune! Kõrvallauas istusid noored neiud, kes jõid õlut ja suitsetasid. Ka neilt oli kange tahtmine passi küsida.

Aja möödudes täitus saal ? ja ainult teismelistest. Omavahel arutasime, kas tõesti tohivad õhtul pärast kümmet noored veel restoranis istuda.

Lärm läks valjuks. Keegi noormees oli ?veitseri seljast mingi firma vesti ära võtnud ja viskas suure lärmi saatel saalist joodikuid välja, kes samas tagasi vaarusid ? ju see oli nali. Iga tuttava laulu puhul läks lärm üha suuremaks-omaenda häältki oli võimatu kuulda.

Kella üheteistkümneks oli meie seltskonnal igatahes mõõt täis. Välja minnes küsisin ?veitserilt, kas alaealised ei peaks kodus olema. Selle peale loeti mulle ette mingi paragrahv, et neil ei ole keelatud seal olla, küll aga ei tohi nad juua alkohoolseid jooke. Seda aga ei proovinudki antud inimene kontrollida. Ja tegelikult oli kogu seltskond purjus juba sisse tulles.

Et oleme ka ise teismeliste laste emad, siis jäime mõtlema, et kas nende 13-aastaste ja veidi vanemate laste vanemad teavadki, kus nende lapsed aega veedavad ja millega tegelevad? Ja teades, et peale 23.00 ei tohi lapsed vanemata väljas olla, siis kuidas need purjus lapsed koju saavad, ilma et politsei neid kinni ei peaks. Ja kas tegelikult ei peaks politsei tegema sellises kohas reide?

Kas tõesti on meie väikelinnas nii mõttetu üht restorani pidada, et maine pärast enam ei muretseta?

Olen kuulnud kurtmas lapsi ja isegi vanemaid, et siin linnas pole lastel midagi teha. Ei saa sellega nõustuda. Meie lapsed on nii agarad trennis ja esinemistel ning võistlustel käijad, et neid vaevalt kodus näeme. Ja kui ongi vaba moment, siis on nad rõõmuga kodus.

Kogu selle vaatamisväärsuse pärast, mis seal silma hakkas, kisub süda rinnas igatahes valust kokku.

Lõpetuseks võiks öelda, et selle 15 krooni eest saime tõelise ?oki küll. Ei head muusikat, ei teenindust ? isegi tuhatoosi tuli ise vahetamas käia. Ja kui selline koht peab raha teenimiseks alaealisi öösel teenindama, siis oleme küll sõnatud. Või on see hoopis uus meetod tulevaste klientide kasvatamiseks?

Maali, Meeta ja Minni, Jõgeva elanikud

(Toimetusele on kirja kirjutajate nimed teada)

blog comments powered by Disqus